Son dakika: Bahçeli'den Akşener'e yerel seçim çağrısı: İktidarda komşu olalım

Politika  |Editör : Fatih Uğur
Yayın Tarihi: - Güncelleme Tarihi:

Son dakika haberi: MHP lideri Bahçeli'den İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'e sürpriz bir çağrı geldi. Bahçeli, Akşener'e seslenerek "Ülke hayrına yerel iktidarda komşu olalım" dedi.

Son dakika: Bahçeli'den Akşener'e yerel seçim çağrısı: İktidarda komşu olalım

Seçim sonuçlarının ardından muhalefet kanadında sert tartışmalar yaşanırken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den İYİ Parti'ye sürpriz bir ittifak çağrısı geldi.

"YEREL İKTİDARDA KOMŞU OLALIM"

Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e çağrı yaparak, "Ülke hayrına yerel iktidarda komşu olalım" ifadelerini kullandı.

CNN Türk'te yer alan habere göre; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, "Başkanımız, 1 Ağustos 2019 tarihinde Twitter üzerinden bir mesaj yayınlamış ve geçmişte MHP'de yer alıp sonradan İYİ Parti bünyesine geçen isimlere bir çağrıda bulunmuştu. Yine Sayın Genel Başkanımız sizlere hürmetlerini sunarak İYİ Parti'ye yeni bir çağrısını iletiyor ve saygıdeğer kamuouyla paylaşıyorlar. 'Çağırdık dönmediniz yuvaya, yerel iktidarda komşu olalım ülke hayrına.' dedi. 

?s=20

BAHÇELİ'NİN AKŞENER'E EVİNE DÖN' ÇAĞRISI

Bahçeli, 24 Aralık 2020 tarihinde de Meral Akşener'e bir çağrıda bulunmuştu. Bahçeli Akşener'e yönelik 'evine dön' çağrısında şu ifadeleri kullanmıştı;

Tarih boyunca üç hilal kardeşliğin adı, kaynaşmanın adresi, kucaklaşmanın adaleti olmuştur. Nitekim üç hilal varsa huzur vardır, umut vardır, birlik ve dayanışma ruhu vakarını mahfuz tutmuştur. Bu gerçekler şerefli mazimizin iftihar vesikasıdır. 

Zaman olmuş kırgınlıklar, kızgınlıklar ve küslükler vasat bulmuştur. Zaman olmuş kopuşlar, kırılışlar ve kayışlar yaşanmıştır. Ana gövde sağlam olduğundan, fazilet ve fikriyat derinlere tutunduğundan dönem dönem şiddeti artan fırtınalar hamd olsun tesirsiz kalmıştır.

3-4 Ağustos 2019 tarihinde İYİ Parti’nin 4.Olağanüstü Kurultayı yapılacaktır. Çağrım şudur: Fiziken orada, fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp Milliyetçi Hareket Partisi’ne dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir.

Buluşma yerimiz zillet değil millettir. Kucaklaşma zamanı gelmiştir. İYİ Parti’nin Olağanüstü Kurultay’ında MHP’yle bütünleşme ve birleşme hamlesi Türkiye’nin gücüne güç katacak, yarım asırlık davamızı birlik ve dirlik içinde geleceğe taşıyacaktır. Çağrım birliğe, beraberliğe, barışmaya ve heyecanla tokalaşmayadır. 

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...