Çinli Sinovac firması tarafından üretilen CoronaVac aşısının yeni sevkiyatının tamamlandı. Sağlık Bakanlığı,THY kargo uçağı ile Çin'den yola çıkan 5 milyon doz aşının sabah saat 06.00'da İstanbul'a ulaştığı haberini duyurdu.

GEÇEN HASTA 3 MİLYON DOZ GELMİŞTİ

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada; Çinli Sinovac firması tarafından üretilen CoronaVac aşısının yeni sevkiyatı tamamlandığı, gece saatlerinde THY kargo uçağı ile Çin'den yola çıkan 5 milyon doz aşının, sabah saat 06.00'da İstanbul'a ulaştığı bilgisi kaydedildi.

Bakanlık, geçen haftaki sevkiyatla 3 milyon doz CoronaVac aşısı Türkiye'ye teslim edildiğini hatırlatarak, "Yeni gelen 5 milyon dozluk sevkiyatla birlikte son 10 günde toplam 8 milyon doz Sinovac aşısı Türkiye'ye ulaşmış oldu. Aşılar incelemelerin ardından kullanıma sunulacak." açıklamasını yaptı.

Türkiye KKTC'ye 50 bin doz Sinovac aşısı daha gönderdi Türkiye KKTC'ye 50 bin doz Sinovac aşısı daha gönderdi ​Türkiye'nin KKTC'nin Covid-19 salgını ile mücadelesine destek devam ediyor. Türkiye tarafından gönderilen 50 bin doz Sinovac aşısı, Lefkoşa’ya ulaştı.

Çin'den Sinovac kararı:3-17 yaş da aşı olacak Çin'den Sinovac kararı:3-17 yaş da aşı olacak Dünya genelinde çocukların aşılanmasına dair çekimser bir tutum benimsense de Amerika'dan sonra Çin'de kendi üretimi olan Sinovac aşısının 3-17 yaş aralığında kullanımını onayladı.

DSÖ'den Sinovac aşısı açıklaması DSÖ'den Sinovac aşısı açıklaması Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni Sinovac aşısının acil kullanımına onay verilmesinden mutluluk duyduğunu bildirdi.