ZİYNETİ KOCABIYIK

Bilimsel çalışmaların, ham balın içeriğinde 22 farklı amino asit, 27 mineral ve 5 bin civarında enzim bulundurduğunu gösterdiğini söyleyen İstanbul Kent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tanju Besler “Ham balda bolca demir, çinko, potasyum, kalsiyum, fosfor, magnezyum ve selenyum minerali bulunur. Başlıca vitaminleri ise B6 vitamini, tiamin, riboflavin, pantotenik asit ve niasindir. Ham balın iltihap giderici özelliği vardır. Bu sayede alt ve üst solunum yolu enfeksiyonlarında görülen öksürüğün azaltılmasına katkıda bulunur. Medikal tedavilerin yanında aç karnına alacağınız bir kaşık balı gargara gibi yaparak yutun. Öksürüğünüzün daha hızlı geçtiğini göreceksiniz" dedi.

Kuru öksürük nasıl geçer, kuru öksürüğe ne iyi gelir? Kuru öksürük nasıl geçer, kuru öksürüğe ne iyi gelir? Mevsim geçişlerinde ve soğuk havalarda, kuru öksürük birçok kişinin kabusu haline gelir. Peki, öksürüğü en çabuk ne geçirir, kuru öksürük doğal yöntemlerle nasıl geçer? İşte konuyla ilgili merak edilenler…
Çocuklarda öksürüğü hafife almayın: Astım nezleyle karışabilir Çocuklarda öksürüğü hafife almayın: Astım nezleyle karışabilir Aileleri astım belirtileri konusunda uyaran Prof. Dr. Koray Harmancı, astımın nezleyle karıştırıabileceğini belirterek özellikle akşam öksürüklerine dikkat çekti.