Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde düzenlenen Dünya Yıldızlar Halter Şampiyonası üçüncü günün, heyecan verici mücadelelerle devam ediyor. Bugün iki ayrı mücadelede yerini alan milli halterci  Medine Bilicier, yıldızlarda dünya ikincisi oldu. Medine, bir altın ve bir gümüş madalya kazanarak bu başarıyı elde etti.

ŞAMPİYONADA 5 ALTIN, 3 GÜMÜŞ VE 1 BRONZ KAZANDIK
Türkiye Halter Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, şampiyonada bugün kadınlar 49 kiloda yarışan Medine Bilicier, koparmada 72 kilo ile dördüncü, silkmede 93 kilo ile altın, toplamda ise 165 kilo ile dünya ikinciliği elde etti.

Kadınlar 49 kiloda diğer Türk sporcu Nurgül Yüksel ise koparmada 68 kilo ile yedinci, silkmede 80 kilo ile yedinci ve toplamda da 148 kilo ile yedinci sırayı aldı.

Şampiyonanın üçüncü gününde milliler 5 altın, 3 gümüş, 1 bronz olmak üzere 9 madalyaya ulaştı.

Şampiyonada yarın 89 kiloda Hakan Şükrü Kurnaz ve Enes Çelik, mücadele edecek.

Fazlı Eryılmaz dünya üçüncüsü oldu Fazlı Eryılmaz dünya üçüncüsü oldu Milli güreşçimiz Fazlı Eryılmaz , Dünya Güreş Şampiyonası kapsamında mücadele ettiği serbest stil 74 kiloda, dünya üçüncüsü oldu.

Taha Akgül bronz madalya kazandı Taha Akgül bronz madalya kazandı Milli sporcumuz Taha Akgül, Dünya Güreş Şampiyonası kapsamında çıktığı bronz madalya mücadelesini kazanarak dünya üçüncüsü oldu.

Akgül, bronz madalya mücadelesine çıkacak Akgül, bronz madalya mücadelesine çıkacak Milli sporcumuz Taha Akgül, Dünya Güreş Şampiyonası'nda bronz madalya kazanmak için yarın mindere çıkacak.