Gaziantep FK'nın eski başkanı Mehmet Büyükekşi, "Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na aday olmayı düşünüyorum." dedi.

NE ZAMAN RESMEN ADAY OLACAK?

Liglerde mücadele eden kulüplerin yöneticileriyle görüşeceğini aktaran Büyükekşi, "Gaziantep Başkanı olduğum dönemde gayet iyi deneyimlediğim üzere, Kulüpler Birliğinin demokratik ve şeffaf yapısı gereği ve her kulüp başkanının görüşlerini fevkalade önemsemem sebebiyle bu düşüncemi önce Süper Lig başkanlarımla istişare etmek, onların fikir ve görüşlerini, talep ve önerilerini dinlemek için kendilerinden bir randevu talep ettim. Daha sonra da 1. 2. ve 3. Lig başkanları ile ayrı ayrı görüşmeyi düşünüyorum. Bu görüşmeleri tamamladıktan sonra adaylığımı resmiyete kavuşturmayı planlıyorum." ifadelerini kullandı.

Türkiye Futbol Federasyonunda başkan Nihat Özdemir'in istifasının ardından 16 Haziran'da yapılmak üzere olağanüstü seçimli genel kurul kararı alınmıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı Mehmet Büyükekşi oluyor! Şansal Büyüka açıkladı... Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı Mehmet Büyükekşi oluyor! Şansal Büyüka açıkladı... TFF'nin yeni başkanı "dört büyükler"den değil, Anadolu'dan çıktı... Gaziantep FK'nin eski başkanı Mehmet Büyükekşi, Türk futbolunun başına geçiyor.