Instagram, yaptığı test çalışması ile kronolojik sıranın kısa süre sonra herkese açılacağını gösterdi. Bu sıralama ile Instagram, kullanıcılara platform deneyimleri üzerinde daha fazla kontrol sağlamayı amaçlıyor.

Instagram başkanı Adam Mosseri, Twitter'da yeni akış düzeni hakkında bir paylaşım yaptı. Sosyal medya devinin kronolojik sıralama dahili üç ana sayfa düzeni arasında geçiş yapma imkanı sunacağını duyurdu.

‘Ana sayfa’: Kullanıcıların şu anda gördüğü akış düzeni. Varsayılan düzen olarak devam edecek.

‘Favoriler’: Bu akış düzeninde kullanıcıların sevdiği içerik oluşturucuları gösterilecek. 

‘Takip Edilen’: Ana sayfada kronolojik sırayla içerikler gösterilecek. En yeni gönderiler ilk başta olacak. 

Instagram’ın test çalışması bazı kullanıcıların hesaplarında göründü. Birkaç hafta içinde herkes için erişime açılması bekleniyor. 

Instagram'dan bomba özellikler: Gizlilik ve video için iki yenilik Instagram'dan bomba özellikler: Gizlilik ve video için iki yenilik Teknoloji devi Meta'ya ait Instagram, kullanıcılar için yeni gizlilik özelliği üzerinde çalışıyor. Platform ayrıca Boomerang özelliğinde de kullanıcıları sevindirecek bir yenilik yapacak.

Instagram, 2022 planlarını açıkladı: Videoda patlama yaşanacak Instagram, 2022 planlarını açıkladı: Videoda patlama yaşanacak Teknoloji devi Meta’ya bağlı Instagram, resmi olmayan verilere göre 2 milyar kullanıcı barajını kısa süre önce aştı. Platform, yeni özellikler getirerek ve mevcut özellikleri geliştirerek daha fazla kullanıcı çekmeye çalışıyor.