Metaverse’ün standardını yazan Türk

- Güncelleme Tarihi:
Editör: Zeliha Mangırcıoğlu
Metaverse’ün standardını yazan Türk

Açık Artırılmış Gerçeklik Bulutu (Open Augmented Reality Cloud) Derneği, XR Masters CEO’su Ali Cumhur Hantal’ın da dâhil olduğu 12 kişilik uluslararası bir yönetici ekibi ve 300’ü aşkın üyesi ile Metaverse standartlarını ve protokollerini geliştirmek için çalışıyor. Oluşturulacak standartlarla farklı paralel evrenler birbiriyle konuşabilecek.

ÖMER TEMÜR'ÜN HABERİ

Metaverse ile birlikte distopik bir dünya gerçek oluyor. Paralel evren ve öte evren olarak da tanımlanan metaverse ile sanal ve fiziki hayat iç içe giriyor. Oyun, eğlence ve e-Ticaret sektörü başta olmak üzere iş dünyası sanal mağaza ve ofislerle bu dünyada yerini almaya başladı. Bu evrenin standartlarını ise bir Türk yazıyor. Açık Artırılmış Gerçeklik Bulutu (Open Augmented Reality Cloud) Derneği, XR Masters CEO’su Ali Cumhur Hantal’ın da dâhil olduğu 12 kişilik uluslararası bir yönetici ekibi ve 300’ü aşkın üyesi ile metaverse standartlarını ve protokollerini geliştirmek için iki yıldır çalışıyor. Google’ın iki boyutlu haritalarda kullandığı standartları ...

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...