İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, DEAŞ terör örgütünün faaliyetlerine yönelik yapılan çalışmalarda, Suriye ve Irak gibi çatışma bölgeleri ile irtibatlı olan bazı şüphelileri takibe aldı.

18 FARKLI ADRESE EŞ ZAMANLI OPERASYON

Örgüte yönelik yürütülen soruşturma kapsamında geçmiş dönemde DEAŞ saflarında bulundukları, örgüte eleman kazandırıp, maddi destek sağladıkları ve sosyal medya ağları üzerinden terör propagandası yaptıkları iddiasıyla aranan şüphelilere yönelik Başakşehir, Esenyurt, Zeytinburnu, Bağcılar, Esenler, Kağıthane, Eyüpsultan, Arnavutköy, Beylikdüzü ve Beyoğlu’nda 18 farklı adrese yönelik eş operasyon düzenlendi.

Özel Harekat Timlerinin de yer aldığı baskınlarda 16 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Zanlıların adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel dokuman ve dijital materyale el konuldu. Şüpheliler, ifadeleri alınmak üzere İstanbul Terörle Mücadele Şubesine götürüldü. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Hatay sınırında DEAŞ'lı 2 terörist yakalandı Hatay sınırında DEAŞ'lı 2 terörist yakalandı Milli Savunma Bakanlığı Suriye’den ülkemize girmeye çalışan ve Hatay'da görev yapan hudut kartalları tarafından yakalanan iki kişinin DEAŞ terör örgütü mensubu olduğu belirlendi.

Ankara'da DEAŞ operasyonu: 12 gözaltı Ankara'da DEAŞ operasyonu: 12 gözaltı Ankara'da eşzamanlı olarak, DEAŞ ile irtibatlı oldukları öğrenilen 15 yabancı uyruklu şahıstan 12'si, TEM ekiplerince düzenlenen operasyonla yakalanarak gözaltına alındı.