Bakanlık tarafında yapılan açıklamada, Fırat Kalkanı harekat bölgesinde teröristlerce düzenlenen roketatarlı saldırıda bir askerimiz şehit oldu. Şehit olan askerin Deniz Piyade Sözleşmeli Er Tayfun Özköse olduğu öğrenildi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar acı haberi sosyal medya hesabından paylaştı. Şehit Özköse için taziye mesajı yayınlayan Akar mesajında, "Kahraman silah arkadaşımız, 7 Ekim'de şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim." şeklinde konuştu.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI RESMİ HESABINDAN HABERİ DUYURDU 

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise "Fırat Kalkanı Harekât Bölgesinde, 07 Ekim 2021 tarihinde teröristlerce yapılan roketatarlı saldırıda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz." ifadeleri kullanıldı.

Fırat Kalkanı bölgesinde bombalı saldırı Fırat Kalkanı bölgesinde bombalı saldırı Milli Savunma Bakanlığı'nca yapılan açıklamaya göre, teröristler Fırat Kalkanı bölgesinde iki ayrı yerde patlattıkları bombalarla 2 masum sivili katletti, 19 sivili de yaraladı.