Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) operasyonlarını yoğunlaştırdığı Barış Pınarı bölgesinin güneyindeki Rakka’nın Ayn İsa ve Haseke’nin Tel Tamir ilçelerine yığınak yapmaya çalışan PKK/YPG terör örgütüne, çatışma bölgesine gelmek isteyen bazı teröristler karşı çıkmaya başladı.

Bölgeye yakın güvenlik kaynaklarının verdiği bilgiye göre terör örgütünün ağır kayıplar verdiği Ayn İsa ve Tel Tamir bölgesine, eğitim kamplarından getirmek istediği Haseke’de 370 ve Rakka’da ise 310 terörist TSK ile çatışmaya girmemek için operasyon bölgesine gelmeyi reddetti.

Kamptan kaçmaya çalışan 680 teröristin PKK/YPG terör örgütünün sözde cezaevlerine kapatıldığı öğrenildi. 

"DENEYİMLİ ÜST DÜZEY TERÖRİST KALMADI"

Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, konuyla ilgili şunları söyledi:

"Yüzde 80'i gibi terör örgütüne emir komuta edecek yani deneyimli üst düzey terörist kalmadı. Türkiye, insancıl ve ikna etme yöntemleriyle çok önemli adımlar attı. Terör örgütünün ana merkezi diye bir şey kalmadı, PKK'ya bağlı dağınık örgüt grupları var. Örgütsel bir bütünlükleri artık kalmadı. Teröristlerin kaçması örgütsel çözülmenin işareti." 

8 yıldır aranıyordu: Firari terörist yakalandı 8 yıldır aranıyordu: Firari terörist yakalandı İzmir'de, hakkında silahlı terör örgütü PKK üyesi olmak suçundan 8 yıl kesilmiş hapis cezası bulunan kadın terörsit emniyet ekiplerince yakalandı. Kadın terörist, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Barış Pınarı bölgesinde 5 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi Barış Pınarı bölgesinde 5 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Barış Pınarı bölgesinde 5 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Pençe-Yıldırım operasyonu kapsamında 3 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi Pençe-Yıldırım operasyonu kapsamında 3 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Yıldırım operasyonu bölgesinde tespit edilen 3 PKK’lı terörist hava harekatı ile etkisiz hale getirildi.