Şanlıurfa'da büyük bir operasyon düzenlendi. 20 adrese eş zamanlı olarak yapılan baskında sahte altın dolandırıları tek tek yakalandı. Operasyonda gözaltına alınan 14 zanlıdan 5’i tutuklandı.

20 adrese baskın yapıldı
Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, kent merkezi ile Bozova, Suruç ve Akçakale ilçelerinde 20 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Adreslerde yapılan aramada, çok sayıda sahte Cumhuriyet altını, altın basımında kullanıldığı değerlendirilen kalıplar ile ruhsatsız tabanca ve mermi ele geçirildi.

14 kişi yakalanmıştı, 5'i tutuklandı
Operasyonda 14 şüpheli gözaltına alındı. İşlemleri tamamlanan zanlılar adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 5’i tutuklanarak cezaevine gönderildi. 9 şüpheli ise adli kontrol şartları uygulanarak serbest bırakıldı.

Asker arkadaşını sahte altınla dolandırdı! Yargıtay'dan emsal karar Asker arkadaşını sahte altınla dolandırdı! Yargıtay'dan emsal karar Yargıtay 15. Ceza Dairesi, altın görünümlü metallerle kandırdığı asker arkadaşından 40 bin lira alan sanık hakkındaki beraat kararını bozdu.

Sahte altın takılar, kimi zaman gerçeğinden ayırt edilemiyor Sahte altın takılar, kimi zaman gerçeğinden ayırt edilemiyor Dünyanın en değerli madenlerinden birisi olan ve hem yatırım, hem de takı amacıyla kullanılan altın, son günlerde piyasada sıkça satılan sahteleri yüzünden kuyumcuları sıkıntıya sokabiliyor. Kuyumcular, altında artan çeşitliliğin, gerçeğinden neredeyse ayırt edilemeyen sahte takı üreticilerinin adeta iştahını kabarttığını belirtiyor.