Çanakkale’nin Ezine ilçesine bağlı Tavaklı köyünde 1 ay içerisinde 10’uncu kez orman yangını çıktı. Alemşah ile Tavaklı köyü arasındaki ormanlık alanda saat 15.30 sıralarında dumanları gören köylüler, durumu 177 ALO Orman Yangın İhbar Hattı’na bildirdi.

EKİPLER YANGINA MÜDAHALE ETTİ

Kısa sürede bölgeye gelen Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı; 1 uçak, 7 helikopter, 6 arazöz, Ezine ve Geyikli belediyelerine ait itfaiye araçları ve 64 personel yangına müdahale ediyor.

Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri, yangının kısmen kontrol altına alındığını bildirdi. Bölgede soğutma çalışmaları sürüyor.

Çanakkale’de çıkan yangında bir ev ile 400 adet saman küle döndü Çanakkale’de çıkan yangında bir ev ile 400 adet saman küle döndü Çanakkale’de çıkan yangında bir ev ile samanlık yandı. Olayda can kaybı yaşanmazken, ev ve samanlık yangında küle döndü.

Çanakkale’de orman yangını: 'Sıkıntılı bir durumumuz yok' Çanakkale’de orman yangını: 'Sıkıntılı bir durumumuz yok' Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde tarım arazisinde başlayıp, ormanlık alana sıçrayan yangın kontrol altına alındı. Bir traktörün römorköründen çıktığı ifade edilen yangın bölgesinde soğutma çalışmaları sürüyor.