Kurban Bayramından önce Almanya'dan emekli olduktan sonra memleketi Karaman'a dönen 57 yaşındaki Süleyman Can, korona virüse yakalandı.

AŞI OLUN ÇAĞRISINDA BULUNDU

Covid-19 aşısı olmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yoğun bakım servisinin dolu olmasından dolayı ilk olarak Covid-19 servisine yatışı yapıldı. Korona virüs hastası Süleyman Can, serviste yatarken çektirdiği video ile de aşı olmayan vatandaşlara seslenerek 'aşı' olun çağrısında bulundu.

“AŞINIZI YAPTIRMAYI KESİNLİKLE İHMAL ETMEYİN”

Süleyman Can görüntülü olarak paylaştığı mesajında, "Aşımı olmadım. Çok büyük sıkıntılar içerisindeyim. Lütfen kardeşlerim, aşınızı yaptırmayı kesinlikle ihmal etmeyin. Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın. Sağlık Bakanlığımızdan başka hiç kimseye itimat etmeyin. Allah cümlemize acil şifalar versin" dedi.

HAYATINI KAYBETTİ

Çekilen görüntülerde güçlükle konuştuğu gözlenen Süleyman Can'ın yaptığı bu paylaşımın ardından solunum güçlüğünün ağırlaşması üzerine tedavisinin devam edilebilmesi için yoğun bakım servisine alındı. Dün öğle saatlerinde yoğun bakıma alınan Süleyman Can'ın saat 05.00 sıralarında yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybettiği öğrenildi. 2 çocuk babası olan Süleyman Can'ın Karaman'ın Kazımkarabekir ilçesinde yarın öğle saatlerinde defnedilecek.

Japonya'daki Moderna aşılarında 'siyah parçacıklar' bulunduğu açıklandı Japonya'daki Moderna aşılarında 'siyah parçacıklar' bulunduğu açıklandı ABD'li ilaç firması Moderna tarafından geliştirilen Covid-19 aşılarında yabancı madde bulunması üzerine aşıların kullanımını askıya alan Japonya’da bu kez bir aşı tüpünde tanımlanamayan 'siyah parçacıklar' tespit edildiği duyuruldu.

Olimpiyat madalyasını ısıran Japon belediye başkanı virüse yakalandı Olimpiyat madalyasını ısıran Japon belediye başkanı virüse yakalandı Japonya’da yapılan Tokyo Olimpiyatları'nda sporcunun kazandığı altın madalyayı ısırarak eleştiri oklarının hedefi olan Nagoya Belediye Başkanı Takashi Kawamura, Covid-19'a yakalandı.

Prof. Dr. Özkaya: 'Çocuklarımız mutlaka aşı olmalı' Prof. Dr. Özkaya: 'Çocuklarımız mutlaka aşı olmalı' Korona virüse karşı aşının her geçen gün önemi artarken aşı olmayan çocuklarda ciddi akciğer tutulumları görülmeye başlandı.