Nurfer Akgül 30 Ağustos günü arkadaşı ve çocuklarıyla birlikte Kocaeli’den Ankara’ya giderken Bolu yolu üzerinde rahatsızlandı. Bilinci kapanmadan önce otomobili durduran Nurfer Akgül’ün ambulansla hastaneye kaldırıldığında beyin kanaması geçirdiği ortaya çıktı. 

“ONA ELDEN 5 BİN LİRA VERDİM”

Cenazeden bir gün sonra Nurfer Akgül’ün ablası Ayfer Ugış’ın telefonunu arayan bir kişi, “Ben Nurfer Hanım’ın müvekkiliyim. İyi biriydi. Başınız sağ olsun. Biz kendisiyle 25 Ağustos’ta görüştük. Ona elden 5 bin lira verdim. Artık avukatlığımı yapamayacağı için de parayı geri istiyorum. Bizim helalleşmemiz lazım” dedi.

103 SUÇTAN KAYDI VAR

Ayfer Ugış da durumu Nurfer Akgül’ün eşi Alper Akgül’e iletti. Alper Akgül bir avukat arkadaşına numarayı arattı ancak karşıdaki kişi çok fazla soru sorulunca küfür etmeye başladı. Alper Akgül yaptığı araştırmada, kendisini arayan kişinin Bağcılar’da ikamet eden Mehmet Y. olduğunu tespit etti. Mehmet Y.’nin 103 suçtan poliste kaydı vardı. Parayı alamayan dolandırıcı bu kez de Nurfer Akgül’ün sosyal medyadaki fotoğraflarını kullanarak sahte bir Facebook profili açtı ve ahlaksız şeyler yazdı.

“BİZİ DOLANDIRMAYA ÇALIŞTI”

Alper Akgül eşinin mevlidinin okunduğu önceki gün Ankara Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek Mehmet Y. hakkında şikâyetçi oldu. Alper Akgül yaşadıklarını şöyle anlattı: “Eşimin organları nakledildiğinde gazeteciler eşimin ablasıyla röportaj yaptı. Haber yayınlandıktan sonra eşimin ablasını arayan bir kişi bizi dolandırmaya çalıştı. Numaramı nereden buldun diyor ablası, şahıs ‘Bizim elimiz kolumuz uzun, herkese ulaşırız’ diyor.” açıklamasında bulundu.

“TUZAĞA DÜŞMEYİN”

Tuzağa düşmediklerini belirten Akgül, “Eşim son zamanlarda fiilen avukatlık yapmadığı için bunun yalan olduğunu hemen anladık. Şurada bir hafta olmuş eşimi kaybedeli. Dün mevlidi vardı. Bu acımız içinde 1 günümüz buna gitti. Hem akademisyenim hem hukukçuyum, avukatım. Ben böyle bir psikopatla karşılaşmadım. Ben daha yasımı tutamadan böyle çirkin saçmalıklarla uğraşmak zorunda kaldım. Ölen kişilerin ailelerini arıyorlar, acılarından faydalanıp insanları dolandırmaya çalışıyorlar. Bu da yeni bir dolandırıcılık yöntemi olarak mutlaka bilinmeli. Dikkatli olun bu tuzağa düşmeyin.” dedi.

'Altın bereketlendirme' dolandırıcılığı yapan 3 kadın yakalandı 'Altın bereketlendirme' dolandırıcılığı yapan 3 kadın yakalandı İstanbul ve Ankara'da başta 'altın bereketlendirme' dolandırıcılığı olmak üzere onlarca suça karışmış olan 3 kadın Gaziosmanpaşa'da yakalandı.

'Kiralık villa' dolandırıcılığına dikkat 'Kiralık villa' dolandırıcılığına dikkat Çeşme'de ailesiyle tatil yapmak için bir uygulama üzerinden rezervasyon yaptıran avukatın kiraladığı villa hayali çıktı.

İstanbul'da dolandırıcılık operasyonu: 11 şüpheli yakalandı İstanbul'da dolandırıcılık operasyonu: 11 şüpheli yakalandı İstanbul merkezli 3 ilde başlatılan operasyonda, dolandırıcılık yaptıkları tespit edilen 12 şüpheliden 11'i yakalandı.