Esra Hankulu isimli genç kadının evinde ölü olarak bulunmasının ardından oklar geceyi geçirdiği ve Aleyna Çakır'ın katil zanlısı olarak bilinen Ümitcan Uygun'a çevrilmişti. Olaya ilişkin gözaltına alınan Uygun, suçlamaları kabul etmemiş, yapılan soruşturma sonucunda hakkında adli kontrol uygulanmasına karar verilmişti. Ulaşılan son verilere göre, Hankulu, Uygun ve evde bulunan diğer iki kişinin kanınd auyuşturucu tespit edildi. Elde edilen bilgiler Adli Tıp Kurumu ile paylaşıldı.

KESİN ÖLÜM NEDENİ HENÜZ BİLİNMİYOR
Alınan bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen Esra Hankulu'nun 3 Temmuz'da Mamak ilçesi Akdere semtindeki evde ölü bulunmasına ilişkin soruşturma kapsamında Adli Tıp Kurumundan istenen rapor dosyaya geldi.

Olay gecesi evde bulunan Ümitcan Uygun, Dilan C, Furkan G. ile Hankulu'nun kanında uyuşturucu madde tespit edildiği öğrenildi.

Hankulu'nun kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için dosyanın, İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderildiği kaydedildi.

NE OLMUŞTU?
Mamak ilçesi Akdere semtindeki eve 3 Temmuz'da ihbar üzerine giden emniyet güçleri, Esra Hankulu'nun (25) hayatını kaybettiğini belirlemişti. Bunun üzerine olay gecesi Hankulu ile aynı evde kalan şüpheliler Ümitcan Uygun, Furkan G. ve Dilan C. gözaltına alınmıştı.

Mahkemeye sevk edilen şüpheli Uygun, "kasten öldürmek" suçundan tutuklanırken, "suç delillerini karartmak" ile suçlanan diğer 2 şüpheli hakkında ise "konutu terk etmeme" şeklinde adli kontrol uygulanmasına karar verilmişti.

Esra Hankulu'yu öldürmekle suçlanan Ümitcan Uygun tutuklandı Esra Hankulu'yu öldürmekle suçlanan Ümitcan Uygun tutuklandı Ankara'da Esra Hankulu'nun ölümüyle ilgili gözaltına alınan Ümitcan Uygun, kasten öldürme suçundan tutuklanıp cezaevine gönderildi.

Ümitcan Uygun'un sevgilisi Esra Hankulu’nun ölümüne ilişkin yeni gelişme Ümitcan Uygun'un sevgilisi Esra Hankulu’nun ölümüne ilişkin yeni gelişme Ümitcan Uygun'un sevgilisi olduğu iddia edilen ve Uygun'la geceyi geçirdikten sonra ölü olarak bulunan Esra Hankulu'nun hayatını kaybettiği evdeki diğer şüphelilerin ifadesi ortaya çıktı.

Ümitcan Uygun'un evinde ölü bulunan Esra Hankulu'nun ön otopsi raporu geldi Ümitcan Uygun'un evinde ölü bulunan Esra Hankulu'nun ön otopsi raporu geldi Aleyna Çakır'ın ölümünde baş şüpheli olarak görülen Ümitcan Uygun'un yine bir vukuata karıştı. Uygun'un evinde bu sefer başka bir kız öldü.