Sonbahar mevsiminin başlangıcı olan Eylül ayı, Anadolu'nun bazı yerlerinde kışın habercisi oldu. Öyle ki Ardahan'da başlayan kar yağışı, tipi ile birlikte sürücülere zor anlar yaşattı. 

SAHARA GEÇİDİNDE ULAŞIM NEREDEYSE DURDU
Yoğun fırtına ve Kar sebebiyle Sahara geçidinde onlarca tır yolda mahsur kaldı. Ardahan'ı Artvin'in Şavşat ilçesine bağlayan karayolunun Sahara geçidinde kar yağışı, tipi ve fırtına etkili oldu. Karayolları ekiplerinin yolu açık tutma çabasına rağmen onlarca tır yolda mahsur kaldı. Sahara geçidinde ulaşım güçlükle sağlanıyor.

BİR TIR KAR NEDENİYLE KAYIP YAN YATTI
Tipi ve fırtınaya hazırlıksız yakalanan tır sürücüleri, ''Burada mahsur kaldık. Bizleri kimse uyarmadı. İkaz edecek kimse yoktu. Zincirimizde yok, mahsur kaldık. Olduğumuz yerde kıpırdayamıyoruz. 25 Eylül'de maalesef yolda mahsur kaldık. Kendi imkanlarımızla buraya kadar gelebildik ama buradan öbür tarafa gidemiyoruz. Yaklaşık 2 saattir burada yardım bekliyoruz maalesef.''
Ardahan-Çıldır kara yolunun Ölçek köyü mevkiinde ise bir tır, kar nedeniyle yoldan kayarak yan yattı.

Eylül'de kar sürprizi! Kar ve tipi bir anda bastırdı Eylül'de kar sürprizi! Kar ve tipi bir anda bastırdı Bahar aylarında koyun sürülerini yaylalara çıkaran köylüler, mevsimin kışa yaklaşması üzerine Erzincan'dan Erzurum'a sürüleri yaylalardan indirirken kar ve tipiye yakalandı.