Meteoroloji'nin tahminlerine göre, yurdun kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara Bölge geneli ile İzmir ve Manisa çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

SICAKLIK İÇ KESİMLERDE ARTACAK

Hava sıcaklığının iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın batısında kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı ve az bulutlu 25
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 22
İzmir: Parçalı bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 29
Adana: Az bulutlu ve açık 33
Antalya: Az bulutlu ve açık 29
Samsun: Parçalı bulutlu 21
Trabzon: Parçalı yer yer çok bulutlu 20
Erzurum: Parçalı bulutlu 16
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 28

Meteoroloji il il uyardı: İstanbul'da sağanak alarmı (7 Ekim 2021 hava durumu) Meteoroloji il il uyardı: İstanbul'da sağanak alarmı (7 Ekim 2021 hava durumu) Meteorolojiden alınan verilere göre; Ordu ve İstanbul çevreleri ile Kırklareli'nin kuzey kesimlerinde sağanak yağışı etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji'den sağanak, kar ve fırtına uyarısı | 6 Ekim 2021 hava durumu Meteoroloji'den sağanak, kar ve fırtına uyarısı | 6 Ekim 2021 hava durumu Karadeniz'de sağanak, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin yükseklerinde kar, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Kuzey Ege ve Marmara'nın güneybatısında ise kuvvetli rüzgar bekleniyor.