İstanbul trafiğinde şu sıralar aşırı bir yoğunluk var. D-100 kara yolu ve TEM otoyolunun bazı noktalarında, ana arterler ve caddeler ile bağlantı yollarında trafik resmen durma noktasına geldi.  Öte yandan işinden çıkıp evine gitmek isteyen vatandaşlar ise toplu taşıma araçları ve duraklarda yoğunluk oluşturuyor.

Anadolu Yakası'nda ise TEM otoyolu Ankara yönündeki trafik yoğunluğu Acıbadem ayrımından başlayarak, Çamlıca gişelerine kadar devam ediyor. D-100 Karayolunda ise Uzunçayır ve Fikirtepe'de yoğunluk gözleniyor. Şile yolu Ümraniye mevkisinde de trafik yoğunluğu görülüyor.

Avrupa Yakası'nda D-100 karayolu Haramidere mevkisinde trafik Avcılar istikametinde ilerlerken yan yolda yoğunluk görülüyor. Büyükçekmece yönünde ise trafik karayolunda ve yan yolda yoğun seyrediyor.

Fatih Eminönü civarı ile Alibeyköy'den Eyüpsultan istikametine trafik akıcı seyrederken, aksi yönde yoğunluk yaşanıyor. Fatih Vatan Caddesi'nden Aksaray yönüne ve Haliç Köprüsü'nden Okmeydanı istikametine yoğunluk artıyor.

TEM'de Gaziosmanpaşa mevkisinde başlayan yoğunluk Seyrantepe noktasında, D-100 kara yolu Ankara istikameti Bahçelievler mevkisinde başlayan trafik yoğunluğu Haliç Köprüsü çıkışında daha da artıyor.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde ise çift yönlü yoğunluk yaşanıyor.

Öte yandan İBB CepTrafik verilerine göre saat 18.10 itibarıyla kentteki trafik yoğunluğu yüzde 71 olarak ölçüldü.


İstanbul’da yine aynı manzara: Trafik birçok noktada durma noktasına geldi İstanbul’da yine aynı manzara: Trafik birçok noktada durma noktasına geldi İstanbul’un birçok noktasında trafik durma noktasına gelirken toplu taşıma araçlarında da yolcu yoğunluğu yaşandı. İşlerine giden vatandaşlar ve öğrenciler servis, toplu taşıma, özel araçlar kullanarak ulaşımlarını sağlamaya çalışıyor.

İstanbul'a yağmur düştü, trafik çilesi katlandı İstanbul'a yağmur düştü, trafik çilesi katlandı İstanbul'da erken saatlerde başlayan yağmurun etkisiyle sabah saatlerinde trafğin yoğunluğu yüzde 55 olara ölçüldü.