Kadına yönelik şiddet, artarak devam ediyor. Bu defa da Adana'da yaşayan bir kadın kocasının işkencelerine dayanamayarak isyan edp yardım çığlığı attı. Talihsiz kadın kocasının, evde kendisini şarj kablosu ile bağlayıp darp ettiği, kafasına tabanca dayayıp, bacaklarına kalem batırdığını söyleyip şikayette bulundu.

KOCASI UYUYUNCA KAÇIP HASTANEYE SIĞINDI
Olay, merkez Seyhan ilçesi, Fevzipaşa Mahallesinde sabah saat 08.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, 10 yıl önce Murat G. (32) ile evlenen Gamze G. (28), kocasından şiddet gördüğü için boşanmak isteyip iki kızını da alarak evden ayrıldı. Boşanma davası da açan Gamze G., eşinin ısrar edip af dilemesi üzerine onu affederek eve döndü. Ancak bu kez de eşi karısının kendisini aldattığını öne sürerek şiddet uyguladı. Genç kadın, kocası uyuyunca evden kaçıp hastaneye sığındı. Hastanede darp raporu alan genç kadın kocasından şikayetçi oldu.

"ÇOCUKLARIM İÇİN BİR ŞANS DAHA VERDİM"
Gamze G. 10 yıldır sürekli şiddet gördüğünü belirterek, “Eşim madde bağımlısı, evliliğimi yürütmek için hep alttan alan ben oldum ama kendisi bana karşı hiç iyi olmadı. Bana iftira attı ve dünden bu yana şiddet uyguladı. Beni dövdü, saçımı çekerek yerlere yatırdı. 5 ay önce de ayrılacaktık, mahkemeye vermiştim ama çocuklarım için bir şans daha verdim. Dün beni darp ederken bacaklarıma kalem batırdı. Daha sonra beni sandalyeye oturtup ellerimi arkadan şarj kablosuyla bağlayıp şiddet uyguladı. Bu şiddet olayı dünden bu yana devam etti. ‘Beni aldattın, başkasıyla olmuşsundur’ diyerek dövmeye devam etti. Ellerim bağlıyken ruhsatsız silahını enseme dayayıp, ‘sen olmuşsundur, beni aldattın’ demeye devam etti ama ben kaç defa öyle bir şeyin olmadığını söyledim” dedi.

"SENİ VE AİLENİ ÖLDÜRECEĞİM DEDİ"
Gamze G., kocasının sabah kalkıp tekrar dövdüğünü sonra da uyuduğunu belirterek, “Bugün de dövdü daha sonra uyudu, o arada ben evden kaçarak ailemin yanına sığındım. Ailem bu durumu görünce darp raporu almaya geldik. Şikâyetçiyim sonuna kadar. Bana bunları yaptı, yanına kar kalsın istemiyorum. Beni tehdit etti. Evden gidersen ve şikayet edersen seni ve aileni öldüreceğim dedi” diye konuştu. Polis her yerde kaçan kocayı arıyor.

9 yıllık eşini öldürdü kendini böyle savundu: Eşimi çok seviyordum ama rahmetli beni aldatıyormuş 9 yıllık eşini öldürdü kendini böyle savundu: Eşimi çok seviyordum ama rahmetli beni aldatıyormuş İstanbul Büyükçekmece’de 9 yıllık eşi Sonbahar Özcan’ı boğarak öldüren Ünal Özcan, hakkında karar açıklandı. 2 çocuk babası Ünal Özcan son savunmasında “Eşimi çok seviyordum ama rahmetli aldatıyormuş beni” dedi. Kararını açıklayan mahkeme sanık Özcan’ın ağırlaştırılmış müebbet hapis ile cezalandırılmasına karar verdi.

Gelen çağrılara cevap vermeyen eşini katletti Gelen çağrılara cevap vermeyen eşini katletti Kırşehir'de 24 yıllık eşini 27 yerinden bıçaklayarak öldüren adam, eşinin telefona gelen çağrılara bakmamasından şüphelendiğini ve cinayeti bir anlık öfkeyle işlediğini söyledi.