Adana’da bir kiracının yaşadıkları pes dedirtti. Ev sahibi, 3 ay kirasını geciktiren kiracısının çelik kapısını çalıp elektriğini kestirdi. Genç kadın iki çocuğuyla elektriksiz ve kapısız evde kaldı.

EVİ BOŞALTMASINI TALEP ETTİ

Eşinden yıllar önce boşanan Hacer Kondu (31), yaklaşık 1 sene önce 2 çocuğuyla birlikte M.D. isimli şahsın evini aylık 1200 liraya kiraladı. Ancak Kondu, iddiaya göre, 3 aydır kirasını ödeyemedi. Ev sahibi M.D. ise genç kadından kirayı ödemesini ve evi boşaltmasını talep etti. Hacer Kondu ise evden şu anda ayrılamayacağını söyledi.

“BİR ANDA SESLERİ DUYUNCA DUŞTAN ÇIKTIM”

Geçen gün öğle saatlerinde eve gelen M.D., evin çelik kapısını söktürdü ve ana şalterden genç kadının evinin elektriğini kestirdi. Tüm bunlar yaşanırken banyoda olduğunu söyleyen genç kadın, çıktığında ise kapısının olmadığını gördü. Bu sırada ev sahibi ise ‘Evi boşaltıp gideceksin’ dedi.

Genç kadın, evde 2 çocuğuyla elektriksiz ve kapısız kaldı. Yaşadıklarını anlatan Hacer Kondu, “Duştayken ev sahibim geldi. Bir anda sesleri duyunca çıktım. Kapıyı söktüğünü gördüm. Kapıyı vermeyeceğini ve bugün böyle kalmam gerektiğini, yarına kadar da evi boşaltmam gerektiğimi söyledi. 3 aydır kirayı geciktirdiğim için böyle yaptı. Avukata para vermem gerekiyordu onu verdiğim için elimde para kalmadı ve kirayı ödeyemedim” diye konuştu.


Ev sahibinin daha önce de elektriğini kestiğini öne süren Kondu, “2 çocuğumla birlikte böyle oturacağım” dedi.
Ev sahibi ile kavga eden kiracı dehşet saçtı: Önce polisi vurdu sonra intihar etti Ev sahibi ile kavga eden kiracı dehşet saçtı: Önce polisi vurdu sonra intihar etti Bursa'da ev sahibi ile kavga eden kiracı ihbar üzerine olay yerine gelip kavgaya müdahale eden polis memurunu pompalı tüfek ile yaralayıp intihar etti.
Yüzde 25 zam sınırı kiracı ve ev sahibini karşı karşıya getirdi Yüzde 25 zam sınırı kiracı ve ev sahibini karşı karşıya getirdi Kira artışında yüzde 25’lik zam sınırı kiracı ve ev sahiplerini karşı karşıya getirdi. Kiracılar alınan kararın doğru olduğunu belirtirken, ev sahipleri ise enflasyon oranının altında olan zam sınırından memnun olmadı. Mahkemelerde görülen anlaşmazlık davaları da alınan karar ile birlikte artmaya başladı.