BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

En büyük yatırım insana yapılan yatırımdır...

Bazı gençlerimiz, yanlış yollara sapmışsa, bazı şer odaklarının maşası olup teröre bulaşmışsa, kabahat sadece onların mı acaba?..
 
 
Şu bir gerçek ki; vatana, millete sahip çıkmak için, önce gençlere sahip çıkmak gerekir. Eğer gençlere sahip çıkılmaz, örf  ve âdetlerimize, milli kültürümüze uygun aile terbiyesi verilerek yetiştirilmezse, boşluk oluşur. Bu boşluğu da elbette birileri doldurur... Bugün bazı gençlerimiz, yanlış yollara sapmışsa, bazı şer odaklarının maşası olup teröre bulaşmışsa, kabahat sadece onların mı acaba?..
Gençlerimize sahip çıkmanın en elzem olduğu devre de fırtınaların estiği üniversite çağıdır. Bu dönemi "düzgün" atlatan genç, hayata atılmış, artık yolunu çizmiş olur. Zararlı akımlara karşı kendini koruma şuuruna varır...
Devletimiz bu maksatla, yurtlar açarak gençliğe sahip çıkmaktadır. Ancak, devletin de imkânları sınırlıdır. Her imkânı sunamamaktadır. Bu açığı kapatmak için birçok vakıf, halktan sağladıkları yardımlarla, devlete destek olarak özel yurtlar açmıştır. İmkânları nispetinde gençleri, buralarda barındırıp, vatanımıza, devletimize faydalı hâlde yetişmeleri için gayret etmektedir...
İşte, bu vakıflardan biri de İhlas Vakfı'dır. Vakfın internet sitesindeki bir bilgiyi siz değerli okuyucularımla paylaşmak istedim. Özetle deniyor ki: 
"Üniversitelerdeki temiz ahlaklı, fakir öğrencilerin elinden tutan, onları vatana ve millete faydalı olacak şekilde yetiştiren İhlas Vakfı, yarım asırdır bu hayırlı hizmete devam etmektedir.
Hâlen Türkiye genelinde yurtlarımızda binlerce öğrenciyi; Afganistan’da ve Türk Cumhuriyetlerindeki yurtlarda yüzlerce öğrenciyi sıcak yuvalarında barındırmaktadır. Kurban Bayramında, kurban bağışları yapılarak yurtların 1 yıllık et ihtiyacı karşılanmakta, öğrencilere kurban eti yedirilmektedir. Yardım edenler, kurban ve sadaka sevabı kazanırken, bu gençleri de sevindirmiş oluyorlar...
Vakfımız ayrıca Somali başta olmak üzere, Afganistan, Hindistan, Habeşistan, (Etiyopya) Sudan, Kenya, Moritanya, Tunus gibi ülkelerde kurban kesimi yaparak, oradaki fakir ve muhtaç Müslümanlara yardımcı olmaktadır..."
Kurban bedelleri, banka hesap numaraları, (0212) 451 49 00 numaralı telefondan veya www.ihlasvakfi.org.tr adresinden öğrenilebilir.
          ***
Dünya tarihinde vakıf medeniyetini kuran ecdadın torunları olarak, vakıfları ve hayır kurumlarını destekleyelim. Bilgili, kültürlü öğrencilerin yetişmesinde bizim de bir nebze katkımız olsun...
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
619705 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/ahmet-demirbas/619705.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT