BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Muhalefetinizi artık FETÖ ile birlikte yapacaksanız bilelim!

Levent Üzümcü, Orhan Aydın ve Baskın Oran... Bu üç ismin; tescilli bir FETÖ’cünün ABD’den yaptığı YouTube yayınına katılıp bol bol Türkiye’deki demokrasi, insan hakları konusunda ahkâm kesip, karşılıklı yalanlarla, düşmanlıkla beslenen sohbetlerini görünce dehşete düştüm!
Dehşete düştüm çünkü Türkiye’de “Ben muhalif sanatçıyım. Profesörüm ve muhalif siyasetçiyim” diye övünüp gezinen bu adamların, 15 Temmuz darbe girişimiyle bu ülkeyi karanlığa gömüp parçalamak isteyen ABD aparatı bu şerefsiz casusluk örgütünün üyeleriyle hemhâl olup, onlarla aynı “muhalif” çizgide birleşecek kadar düşeceklerini şimdiye kadar inanın aklıma getirmedim. Bu aşağılık yaratıklarla aynı seviyede buluşacaklarını inanın aklımın ucundan geçirmedim.
Gördük.
Levent Üzümcü, Orhan Aydın, Yılmaz Odabaşı adlı tiyatrocularla bir zamanlar bağımsız aday olarak adını duyuran Prof. Dr. Baskın Oran’ın yayınına çıktığı bu FETÖ’cünün, Fetullah Gülen ile olan derin bağlarını görmek, hakkında fikir sahibi olabilmek için aşağıdaki linke(*) bakabilirsiniz.
Adam 6 yaşından beri hareketin içinde olduğunu belirterek Hizmeti, kendim ve ailem için Rabbimin çok büyük bir lütfu olarak görüyorum. Hocaefendi gibi bir lider ve Hizmet gibi bir Cemaat görmedim” diyen inanmış bir FETÖ’cü. 2003 yılından beri ABD’de. En son koyu Katolik Benedictine Üniversitesi’nde Mütevelli Heyeti’ne, akademik ve diğer çalışanlara İslam konusunda danışmanlık yapıyormuş. İslam düşmanlığının “bilimsel” olarak nasıl yapılacağını anlatıyor bir bakıma.
Bu saydığım isimler yayınına çıktığı Ali Yurtsever adlı FETÖ’cünün kim olduğunu bilmiyor olabilirler mi? Levent Üzümcü, Yılmaz Orhan Aydın; hepsi de bilgi seviyeleri yerlerde sürünmesine rağmen ukala, öz güven patlamasından mustarip, bıraksanız “Dünyayı ancak biz kurtarırız” diyecek tipler. Kısaca Ali Yurtsever’in FETÖ’cü olduğunu bilmemeleri hayatın olağan akışına aykırı. Bir tek Baskın Oran’dan şüpheleniyorum, ondaki boşvermişlik hâli başka kimsede olmadığından bakmadan çıkmış olabilir yayınına adamın.
Oysa işin gerçeği şu ki hepsi de Google ve YouTube’dan kısa bir araştırma yapıp bu FETÖ’cü hakkında fikir sahibi olabilirdi.
Kısaca bu kerameti kendinden menkul, Profesör titri de almış Ali Yurtsever adlı FETÖ’cünün Youtube yayınına Aslı Erdoğan gibi bir meczubun, Barbaros Şansal gibi sıyırmış kişiliğin, Hilal Nesin gibilerinin çıkmasını anlarım da Levent Üzümcü, Orhan Aydın, Yılmaz Odabaşı, Baskın Oran gibi isimlerin katılmasını kabul etmem. Ve sorarım:
“Arkadaş siz ağzınızdan düşürmediğiniz muhalefetinizi artık FETÖ ile ittifak hâlinde mi götüreceksiniz?”
Evet, eğer yukarıda ifade ettiğim biçimdeyse bilelim de biz de ona göre pozisyon alalım.
Açıkçası Ali Yurtsever adlı FETÖ’cüden habersizdim. Prof. Dr. Ufuk Uras’tan öğrendim. Bana “Ali Yurtsever ve onların içinde bulunduğu ekibi tanıyor musunuz?” diye sorunca baktım. Attıkları tweetlerle Suudi Arabistan’ın kabul edip faillerini belli ölçülerde cezalandırdığı Cemal Kaşıkçı cinayetini bile Türkiye’ye bağlayacak kadar kafayı yemiş FETÖ’cü grubu.
Galiba Kırgızistan’da Orhan İnandı adlı bir FETÖ’cü daha MİT tarafından paketlenmiş, çıldırmış gibi tweet atıyorlar.
İşte bu Ali Yurtsever, Ufuk Uras’ı arayarak kendini “Ben Chicago Üniversitesi’nde dekanım, bir de Demokrasi Vakfı diye bir vakfın da başkanıyım” diye tanıtıp, YouTube yayınına katılması teklifinde bulunmuş. O da hâliyle biraz şüphelenip cevap vermeden önce internetten, YouTube’dan kısa bir araştırma yapmış. Bakmış ki tescilli FETÖ’cü, reddetmiş tabii. Bildiğim kadarıyla teklif götürülen ve reddeden pek çok muhalif siyasetçi, akademisyen ve sanatçı var.
Araştırıp reddedenlerin hayli çok olduğu dikkate alınırsa bu üç tiyatrocu ve bir akademisyen, eğer bilmeden kabul etmişse “Gaflete düşüp araştırmadım, özür dilerim” diye açıklama yapması gerekmez mi?
Ama bu açıklamayı yapmıyorlarsa, yukarıda da belirttiğim gibi Levent Üzümcü, Orhan Aydın Yılmaz Odabaş’ın ve Baskın Oran bu FETÖ’cünün YouTube kanalına bilerek, isteyerek ve taammüden çıkmış oluyorlar ki bu durumda artık söylenecek söz bitmiş olur.
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
619261 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/fuat-ugur/619261.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT