BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Orta Doğu yangın yeri

İran’da son günlerde; 10 gün süren bir protesto gösterisi, İran Komünist Partisi, Tudeh, Şah yanlıları, Afganistan’dan gelen ABD’nin paralı haçlı askerleri DEAŞ, PKK’nın İran kolu ABD güdümündeki terör örgütü, ABD’li milyarder Soros’un maaşlı provokatörleri, Suudların milyonlarca dolar desteği, ABD, İsrail’in siyasi desteği bazı AB ülkelerinin çifte standardı ile beslenen son derece kalabalık rejim karşıtları bir kasırga gibi yakıp yıktılar...
Trump ve Netanyahu İran’da bir darbe beklentisi içinde rejimin devrileceği zannıyla terör estirenlere vaatlerde bulundular. Meydanlara dökülenlerin bir kısmı hatta son derece çoğunluğu yüzde 40 gibi aşırı zamlara, yıllardır İran’da devam eden ekonomik kriz ve durgunluğa, İran’ın Suriye, Yemen ve bazı ülkelerde “Şii hilali” emperyalizmi adına yapılan masraflara, genç ve eğitimli işsiz oranının yüksekliği bazı finans kuruluşlarının yüksek faiz vaadi ile para toplayıp iflas açıklaması ve daha bir yığın iç sıkıntılar sebebiyle sokağa döküldüler.
Yakan, yıkan, yağmalayan ve bayrağı yakanlar dış güçlerin ajanları ve terör örgütü mensupları idi. Orta Doğu’da Irak ve Suriye’yi ABD enkaz hâline getirdi. Ölenler milyonlarla ifade ediliyor. Vatanını terk edenler ise bunun birkaç mislidir. Orta Doğu’da İsrail’in sömürgesi olan ABD’nin hâkimiyetine karşı çıkan 2 ülke vardır. Türkiye ve İran. Büyük İsrail (Nil’den Fırat’a) projesi için bu iki ülkenin geçmişte olduğu gibi ABD veya İsrail’in vesayeti altına alınması, İran sınırından Türkiye sınırını takip ederek Akdeniz’e ulaşarak, Kürt koridoru (İsrail’in müstakbel toprağı) yani ikinci İsrail projesinde ABD Trump iktidarı kararlıdır. 4 bin tır dolusu silah bu maksatla 13 ayrı noktada depolanmıştır.
ABD Suriye meselesinde devre dışı kalarak, PYD’ye sığınmıştır. Katar’da yapılacak darbeyi Türkiye’nin dik duruşu önlemiştir. Barzani’nin bağımsızlık ilanı başarısız olmuştur. Barzani ile Pentagon arasındaki 13 maddelik anlaşma ve Kuzey Irak Kürt Özerk Bölgesinin ikinci İsrail hayali gerçekleşmemiştir. Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilanı sonunda ABD ve İsrail hezimete uğramıştır.
Rakka’daki operasyon ise DEAŞ’ın ABD’nin emrinde bir örgüt olduğu gün ışığına çıkmıştır. 15 Temmuz, Pentagon ile NATO’nun Türkiye’yi işgal operasyonu idi. Allahü tealanın yardımı ve Türk halkının iman gücü ile FETÖ hainleri ve arkasındaki güçler hezimete uğradılar. Bütün bu operasyonlarda ABD ve İsrail kaybetmiştir. Daha doğrusu hezimete uğramıştır. Trump’ın Yahudi asıllı damadının yakın dostu Salman, Trump’ın isteği üzerine (daha doğrusu baskısı ile) veliaht olmuştur. Trump hakkında son günlerde çıkan kitapta bu itiraf vardır.
Filistin’de soykırım yapan katil Netanyahu’nun son itirafı:
“Birkaçı hariç, Arap ülkelerinin iktidarlarından son derece memnunuz. Ama halklarından ise son derece rahatsızız...”
Obama iktidarı Irak’ı İran’a "anahtar teslimi" devretti. Yemen, Suriye ve Körfez ülkelerinde İran’ın etkisinin artışını teşvik etti.
ABD’nin hedefi Sünni-Şii savaşı idi. Başarılı olamadı...
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
600139 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/m-necati-ozfatura/600139.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT