Urumiye Gölü'nün canlandırılması çalışmalarını seyretmek üzere başkent Tahran'dan Batı Azerbaycan eyaletine bağlı Piranşehr ilçesine gazeteciler gönderildi. 25 gazeteciyi taşıyan otobüs, eyalete bağlı Nekede ilçesi yakınlarında kaza yaptı. Devrilen araçtaki İran resmi haber ajansı (IRNA) muhabiri Reyhane Yasini ile İranlı Öğrenciler Haber Ajansı (ISNA) muhabiri Mehşad Kerimi adlı 2 kadın hayatını kaybetti, 21 gazeteci de yaralandı.

6'SININ DURUMU AĞIR

Yardım ve Kurtarma Teşkilatı Başkanı Mehdi Velipur, "Yaralılardan 6 gazetecinin durumunun ağır olduğu bilgisi verildi. Yaralılar helikopterle Urumiye hastanesine nakledildi" dedi. Nekede Emniyet Müdürü Keyumers Pakdil ise kazanın otobüsün fren sistemlerindeki arıza sebebiyle gerçekleştiğini aktardı.

LİDERLERDEN BAŞSALIĞI

Kazanın hemen ardından İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Hükümet Sözcüsü Ali Rebii ve Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade başsağlığı mesajları paylaştı. Dışişleri Bakanı Zarif, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında, olaydan büyük üzüntü duyduğunu belirterek, ölen gazetecilerin yakınlarına ve basın mensuplarına başsağlığı diledi. 

Kelbecer'de mayın patladı: 2'si gazeteci 3 Azerbaycanlı hayatını kaybetti Kelbecer'de mayın patladı: 2'si gazeteci 3 Azerbaycanlı hayatını kaybetti 2 Azerbaycanlı gazeteci ve bir köy sakini, Ermenistan'ın işgal döneminde döşediği mayının patlaması sonucu hayatını kaybetti.

Myanmar'da gözaltında tutulan Müslüman gazeteci oruç tuttuğu için hücre hapsine alındı Myanmar'da gözaltında tutulan Müslüman gazeteci oruç tuttuğu için hücre hapsine alındı Myanmar'da askeri darbe karşıtı protestoları haberleştirdiği için şubatta gözaltına alınan Müslüman gazeteci Kay Zon Nway'ın, ramazanda oruç tuttuğu için hücre hapsine alındığı öğrenildi.

Karısını öldürüp evi ve otomobilini ateşe veren şahıs gazetecileri ölümle tehdit etti Karısını öldürüp evi ve otomobilini ateşe veren şahıs gazetecileri ölümle tehdit etti Kırıkkale'de 1,5 aylık eşini bıçakla öldürüp evi ve otomobilini yakarak yangın süsü vermeye çalışan 75 yaşındaki şahıs, adliyeye sevk edilirken gazetecileri tehdit ederek, "Kadın cinayeti diye yazıyorsanız, bakın pislik temizleme diye yazın, bunu yazmazsanız sizi öldürürüm" dedi.