Herzog, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Filistin Devlet Başkanı Abbas'la konuştum ve önceki İsrail cumhurbaşkanlarının yaptığı gibi Filistinliler ile İsrailliler arasında diyaloğun yeniden başlamasını ve sürdürülmesini planladığımı kendisine ilettim" ifadesini kullandı. Herzog, diyaloğun ilişkilerin geliştirilmesini ve iki halk arasında barışın sağlanmasına yardımcı olmasını umut ettiğini kaydetti.

KALICI BARIŞ ŞART
Filistin haber ajansı WAFA'ya göre Abbas, Herzog'la görüşmesinde Gazze, Batı Şeria ve Kudüs'te kalıcı barışın sağlanmasının gerekli olduğunu vurguladı. Abbas, kapsamlı ve adil barışın tesisi için gerekli şartları oluşturacak pratik adımların atılması gerektiğini dile getirdi. İsrail Kanal 12 Televizyonu, daha önceki haberinde Abbas'ın, Filistin-İsrail barış görüşmelerinin yeniden başlaması için bir talep listesi hazırladığını iddia etmişti. İsrail ile Filistin arasındaki barış görüşmeleri, İsrail'in "1967 sınırlarını, zorunlu göçe maruz bırakılan Filistinlilerin geri dönüş hakkını ve yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinin inşasına son vermeyi" kabul etmemesi sebebiyle Nisan 2014'te durmuştu.

İşgalci İsrail, 11 Filistinliyi daha yaraladı İşgalci İsrail, 11 Filistinliyi daha yaraladı İşgalci İsrail, Batı Şeria'da gösteri düzenleyen 11 Filistinliyi yaraladı.
İşgalci İsrail güçleri Batı Şeria'da bir Filistinliyi katletti İşgalci İsrail güçleri Batı Şeria'da bir Filistinliyi katletti İsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyinde Filistinliler ile Yahudi yerleşimciler arasında yaşanan arbedeye müdahalesinde 1 Filistinli yaşamını yitirdi, 2 kişi yaralandı.