Pakistan, geçen sene ekimden bu yana 3 kez yasaklama kararı getirdiği Çinli sosyal medya uygulaması TikTok'u bir kez daha yasakladı. Yasaklama gerekçesi olarak, "uygunsuz içeriklerin" platformda varlığını sürdürmesi sebebi gösterildi.

UYGUNSUZ İÇERİKLER
Pakistan Telekomünikasyon Ajansınca (PTA), Twitter'dan yapılan açıklamada, TikTok uygulamasına ve platformun internet sitesine erişimin engellendiği duyuruldu.

Açıklamada, uygunsuz içeriklerin TikTok’ta varlığını sürdürmesi ve platformun bu tür içerikleri kaldırmada başarısız olması sebebiyle söz konusu yasak kararının alındığı kaydedildi.

Böylelikle Pakistan'da 9 Ekim 2020'den bu yana TikTok'a 4 kez yasak getirildi.

PAKİSTAN YASAĞI UYGULAYAN İKİNCİ ASYA ÜLKESİ
Pakistan Telekomünikasyon Ajansı, 9 Ekim 2020'de TikTok'u "ahlaksız" içeriklerin kontrol edilemediği gerekçesiyle yasaklamıştı.

Ajans, 19 Ekim 2020'de TikTok'un müstehcen ve uygunsuz içeriklerin yayılmasıyla ilgisi bulunan hesapları engelleyeceğine dair verdiği teminatın ardından TikTok'a getirilen yasaklamanın kaldırıldığını açıklamıştı.

Pakistan, Hindistan'ın ardından TikTok'u yasaklayan 2'nci Asya ülkesi olmuştu.

Peşaver Yüksek Mahkemesi ise 11 Mart’ta "toplumda müstehcenliği yaydığı" gerekçesiyle TikTok'un yasaklanmasına karar vermişti.

Mahkeme, 1 Nisan’da TikTok üzerindeki yasağın kaldırılmasına hükmetmişti.

28 Haziran’da ise Sindh Yüksek Mahkemesinde TikTok’un yaydığı "ahlaksız ve müstehcen" içerikler sebebiyle mağdur bir Pakistanlının söz konusu sosyal medya uygulamasına karşı açtığı davanın duruşması görüşülmüştü.

Mahkemenin kararında 8 Temmuz’daki bir sonraki duruşmaya kadar TikTok’un askıya alınmasına hükmedilmişti.

2 Temmuz'da mahkeme, 28 Haziran’da ahlaksız ve müstehcen içerikler sebebiyle sosyal medya uygulaması hakkında verdiği "askıya alma" kararını sona erdirmişti.

Lise öğrencileri TikTok'un açığını buldu Lise öğrencileri TikTok'un açığını buldu Daha önce Instagram'da buldukları açıklarla gündeme gelen lise öğrencileri Arda Kılıç ve Mert Ergün, bu sefer de TikTok'ta sınırsız jeton gönderme açığını buldu.

Hollanda'dan TikTok'a 1,4 milyar avroluk dava Hollanda'dan TikTok'a 1,4 milyar avroluk dava Hollanda'da video paylaşım sitesi TikTok'a "Çocuk kullanıcıların veri gizliliği ve güvenliğini ihmal ettiği" gerekçesiyle 1,4 milyar avroluk dava açıldı.

Google, Tiktok ve Twitter resmen Türkiye'de şirket kurdu Google, Tiktok ve Twitter resmen Türkiye'de şirket kurdu Türkiye’de yasal temsilcilik bulunduracaklarını açıklayan sosyal medya platformlarından Google, TikTok ve Twitter’ın Türkiye'de limited şirketler kurduğu duyuruldu.