Çin’in Nanjing şehrinde başlayan koronavirüs salgını kısa sürede beş eyaletle başkent Pekin’e sıçradı. Virüsün ilk olarak havaalanında tespit edildiği 20 Temmuz’dan bu yana 200 civarında kişiye virüs bulaştı. Devlet medyası, bunu “Vuhan’dan sonra en büyük salgın” olarak nitelendirdi. Nanjing havaalanındaki tüm uçuşlar 11 Ağustos’a kadar ertelendi. Şehrin 9,3 milyon sakiniyle ziyaretçiler Covid testinden geçirilecek. Salgının Delta varyantı sebebiyle hızla yayıldığı açıklandı.

KOMÜNİST PARTİ'DEN HAVAALANI YÖNETİMİNE SUÇLAMA

Komünist Parti disiplin komitesi, havaalanı yönetimini tedbir almamak ve yeterli denetim yapmamakla suçladı. Yetkililer, 13 şehirde görülen salgının ilk safhasında olduğu ve kolayca kontrol altına alınabileceği görüşünde. Nanjing’daki yetkililer, enfekte olanlardan yedisinin durumunun kritik olduğunu bildirdi. Çin, ilk olarak Vuhan’da görüldükten sonra sınırları kapatarak ve hızlıca hareket ederek salgını büyük ölçüde kontrol altına almıştı.  

Çin'de koronavirüsten 2 kişi hayatını kaybetti Çin'de koronavirüsten 2 kişi hayatını kaybetti Çin’de yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınında 2 kişinin daha hayatını kaybetmesi ile ölenlerin sayısı 3 bin 335’e ulaştı.

Çin'de korona kısıtlamaları hafifledi, turistik mekanlara ziyaretçi akını oldu Çin'de korona kısıtlamaları hafifledi, turistik mekanlara ziyaretçi akını oldu Çin'de yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle getirilen kısıtlamaların hafifletilmesinin ardından ülkedeki turistik mekanlar ziyaretçi akınına uğradı.

Çin'de koronavirüs salgınında 31 yeni vaka tespit edildi Çin'de koronavirüs salgınında 31 yeni vaka tespit edildi Çin’de korona virüs (Covid-19) salgınında 31 yeni vaka tespit edilirken, virüs nedeniyle 4 kişi daha hayatını kaybetti.