Afrika kıtasının güneyinde yer alan Zimbabve’deki Mazowe bölgesinde yer alan SAS altın madeninde gaz tüpleri patladı. Madendeki patlamada 6’sı yabancı uyruklu olmak üzere toplam 7 kişinin ölüğü 1 kişinin de ağır yaralandığı öğrenildi.
 

YABANCI UYRUKLU MADENCİLER ÇİNLİ
Mazowe Milletvekili Fortune Chasi basına verdiği demeçte, yabancı uyruklu madencilerin Çinli olduklarını aktararak, "Oraya vardığımda polis cesetleri topluyordu. Maden Bakanlığı yetkilileri ve diğer hükümet yetkilileri orada tam olarak ne olduğunu tespit etmeye çalışıyorlardı" dedi.

Polis Sözcüsü Paul Nyathi ise yaptığı açıklamada, "Memurlar, SAS madeninde bazı gaz tüplerinin patlaması sonucu altı yabancı uyruklu ve bir Zimbabwelinin öldüğü koşulları araştırıyor" dedi.

Madenlerde 6.500 ton altın var Madenlerde 6.500 ton altın var Ağrı’dan gelen son müjdeli haberle birlikte Türkiye, kısa vadede yıllık 100 ton altın üretim hedefine ulaşabilecek. Ancak Türkiye’de 6.500 tonluk potansiyel var. Bu rakam cari açığı 10 defa kapatacak büyüklüğe sahip!..

Kolombiya'da maden patlaması: 9 ölü var Kolombiya'da maden patlaması: 9 ölü var Kolombiya'daki bir kömür madeninde meydana gelen patlama sonucunda, alınan ilk bilgilere göre 9 madenci hayatını kaybetti.