İngiltere ve Fransa arasında "Brexit" sonrası balıkçılık krizi yaşanmaya başladı. Zaman zaman bu konuda gerilim yükseldi. Son olarak Fransa, kendi karasularında avlanan İngiliz balıkçı teknesine el koydu. Trol teknesi, Le Havre Limanı rıhtımına bağlandı.

"FRANSA ÇATIŞMADI DİL KULLANIYOR"

Bu olaya karşı İngiltere'nin cevabı da gecikmedi.  İngiltere Başbakanlık Ofisi "Fransa'nın eylemleri haksızdır, AB'nin Ticaret ve İşbirliği Anlaşması (TCA) veya daha geniş uluslararası hukukla uyumlu görünmemektedir. Fransız hükümetinin bu konuda sürekli olarak kullandığı ve bu durumun çözülmesini kolaylaştırmayan çatışmacı dilinden dolayı üzgünüz. Endişelerimizi hem Fransa’ya hem de AB Komisyonu’na güçlü bir şekilde ilettik. Bir sonraki adım olarak, Dışişleri Bakanı (Avrupa ve Amerika Bakanı Wendy) Morton'a Fransız Büyükelçisini çağırması talimatı verildi” açıklaması yapıldı.

Fransa’da İslam karşıtlığı büyüyor! 7 cami ve dernek daha kapatılacak Fransa’da İslam karşıtlığı büyüyor! 7 cami ve dernek daha kapatılacak Avrupa’da İslam karşıtlığı günden güne artarken Fransa’dan yeni bir hamle geldi. Ayrılıkçı yasayla Müslümanların hayatlarına müdahale edilen ülkede yıl sonuna kadar 7 cami ve dernek daha 'radikal İslamcılığı' savunduğu gerekçesiyle kapatılacak.

Fransa, İngiltere'yi tehdit etti: 8 gün içinde misilleme yapılacak Fransa, İngiltere'yi tehdit etti: 8 gün içinde misilleme yapılacak Fransa, İngiliz sularında avlanmaları için balıkçılarına lisans vermemeye devam etmesi halinde İngiltere'ye karşı 8 gün içinde misilleme yapılacağını duyurdu.

Yunanistan'ı karıştıran tartışma! Fransa için Afrika'ya asker gönderebilir Yunanistan'ı karıştıran tartışma! Fransa için Afrika'ya asker gönderebilir Yunanistan'da, Fransa ile 28 Eylül'de imzalanan anlaşma gereği, Yunan askerlerinin Afrika'da görev alması ihtimali tartışılıyor. Ana muhalefet ise bölgeden uzak durulmasını istiyor.