İngiliz Kraliyet Donanması’na ait bir F-35 savaş uçağının görüntüleri yayınlandı. Uçağının motorun üzerindeki plastik kılıfın unutulması nedeniyle düştüğü ifade edilirken, ortaya çıkan görüntülerde uçak gemisi pistinde ilerleyen savaş uçağı kalkış rampasına geldiği esnada hızlanmak yerine yavaşlayarak deniz düşüyor.

İngiliz Kraliyet Donanması’na ait bir F-35 savaş uçağı, Kasım ayının başında Akdeniz’e düşmüş ve pilot kurtarılmıştı. Savaş uçağının motorun üzerindeki plastik kılıfın unutulması nedeniyle düştüğü ifade edilirken, olaya ilişkin soruşturma devam ediyor.

Savaş uçağının düşme anına ilişkin yeni bir görüntü ortaya çıkarken görüntüde, uçak gemisi pistinde ilerleyen savaş uçağı kalkış rampasına geldiği esnada hızlanmak yerine yavaşlayarak denize düşüyor. Pilotun ise kısa bir süre içerisinde kendisini fırlatarak kurtulduğu anlaşılıyor.


Milli Savaş Uçağı F-16 ve F-35’ten daha güçlü Milli Savaş Uçağı F-16 ve F-35’ten daha güçlü ABD ile F-16 savaş uçağı alımına yönelik temaslar sürerken, milletvekillerine yapılan sunumda, Türkiye’nin millî savaş uçağının F-16 ve F-35’ten daha güçlü ve daha fazla bomba taşıma kapasitesine sahip olduğu ifade edildi.
Katar, ABD'den aldığı 3 savaş uçağını test etti Katar, ABD'den aldığı 3 savaş uçağını test etti Katar, ABD'den satın aldığı ve "Ebabil" adını verdiği 3 adet F-15QA avcı uçağının testini Katar Savunma Bakanı Halid bin Muhammed el-Atiyye'nin katılımıyla duyurdu.
Çin, 9 savaş uçağıyla Tayvan'ın hava sahasını ihlal etti Çin, 9 savaş uçağıyla Tayvan'ın hava sahasını ihlal etti Tayvan, Çin'e ait askeri uçakların Hava Savunma Tanımlama Sahası'na (ADIZ) girdiğini bildirdi.