Ukrayna Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada sözlerine yer verilen Ukrayna Savunma Bakan Yardımcısı Anatoliy Petrenko, silahların yalnızca savunma amaçlı kullanılacağını ifade etti.

Açıklamada, İngiltere'den antitank savunma sistemlerinden oluşan uluslararası teknik yardımın Ukrayna'ya ulaştığı kaydedildi.

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, dün Rus işgaline karşı Ukrayna'ya daha fazla savunma silahı ve askeri eğitim vereceklerini söylemişti.

Wallace, "Ukrayna'ya hafif antitank savunma silah sistemleri tedarik etme kararı aldık. Az sayıda İngiliz personeli, İngiltere'ye dönmeden önce Orbital Operasyonu kapsamında kısa bir süre için erken aşama eğitimi verecek." değerlendirmelerinde bulunmuştu.


Ukrayna sınırında kriz büyüyor: İngiltere ve Kanada’dan yeni hamle Ukrayna sınırında kriz büyüyor: İngiltere ve Kanada’dan yeni hamle ABD ile Rusya arasında görüşülen Ukrayna sorunu sonuçsuz kalırken, İngiltere ve Kanada’dan yeni bir hamle geldi. Daha öncesinde askerlerini Ukrayna sınırına yığan Rusya, işgal çanlarını çalmıştı. Oluşan gergin havanın ardından İngiltere Ukrayna'ya tank savar silahı, Kanada da özel harekat askeri gönderdi. İki ülkenin bu hamlesi ise Rusya’yı kızdırmış durumda.