ABD Başkanı Biden geçen hafta Fox News muhabirinin yönelttiği enflasyon sorusuna sinirlenmiş ve mikrofonun açık unutulması üzerine küfür ettiği duyulmuştu.


Skandal sözlerin ardından tepki toplayan Biden, Fox News Muhabiri Peter Doocy'i arayarak, söylediği sözler için kendisinden özür diledi.

Beyaz Saray’da Fox News muhabiri Peter Doocy'nin enflasyonun son 40 yılda en yüksek seviyede olduğunu belirterek yönelttiği “ Enflasyonun siyasi bir sorumluluk olduğunu düşünüyor musunuz” sorusuna Biden'ın küfür ederek tepki gösterdiği anlar mikrofonun açık olduğunu farketmemesi üzerine kameralara yansıdı. Biden Fox News Muhabiri Peter Doocy'nin sorusuna kızması üzerine ''Ne aptal birisi...'' dediği duyuldu. 

Skandal sözlerin ardından tepki toplayan Biden, Fox News Muhabiri Peter Doocy'i arayarak, söylediği sözler için kendisinden özür diledi.

"BU KİŞİSEL BİR ŞEY DEĞİL DOSTUM"

Peter Doocy ise Fox News'te Sean Hannity'nin programına katılarak, Biden'ın kendisini aradığını ve "Bu kişisel bir şey değil dostum." dediğini belirtti.

"Biden, aramızdaki havayı yumuşattı. Bundan son derece memnunum. Güzel bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik" ifadesini kullanan Doocy, Hannity'nin "Biden özür diledi mi?" sorusu üzerine, "Kimsenin benden özür dilemesine ihtiyacım yok." yanıtını verdi.

Biden'dan Rusya'ya Ukrayna uyarısı: Ekonomisi için felaket olur Biden'dan Rusya'ya Ukrayna uyarısı: Ekonomisi için felaket olur ABD Başkanı Joe Biden, 1. görev yılını doldururken Beyaz Saray'da basın toplantısı düzenledi. Biden konuşmasında Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etme riskine karşı yapılan tehditlerin yeterli olup olmadığı sorusuna, Rusya'nın işgal eyleminin, Rusya ekonomisi için "felaket" olacağını söyledi.
ABD Başkanı Joe Biden 400 milyon N95 maske dağıtacak ABD Başkanı Joe Biden 400 milyon N95 maske dağıtacak ABD’de Omicron varyantı hızla yayılıyor ABD’de, koronavirüsün Omicron varyantı sebebiyle, mart ortasına kadar 50 ila 300 bin kişinin salgın nedeniyle hayatını kaybedebileceği bildirildi.