Çinli bilim adamları ülkenin güneyinde bulunan Guangxi Zhuang Özerk Bölgesi'nde tarihi bir keşfe imza attı. Uzun süredir girmek için hazırlık yaptıkları mağaraya giren bilim adamları, gördükleriyle şoka uğradılar. 

GÖRÜLMEMİŞ BİR TÜR 

Bilim adamları “Büyük düden” adını verdikleri mağaranın içerisine girerek daha önce kimsenin görmediği bir orman keşfetti. Karşılaştıkları orman kaşısın da şok olan bilim adamları, bölgenin bir doğa harikası olduğunu dile getirdi.

“HERKES BURAYI GÖRMELİ” 

Orman hakkında bilgi veren bilim adamları "Harika, burayı herkes görmeli" yorumunda bulundu. Keşif ekibi lideri Chen Lixin, Xinhua Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, "Bu mağaralarda şimdiye kadar bilim tarafından hiç rapor edilmemiş veya tanımlanmamış türlerin bulunması beni şaşırtmaz" dedi.

YENİ TÜRLERİN KEŞFİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLATILDI 

306 metre uzunluğunda ve 150 metre genişliğindeki mağarada 30 obruğa rastlandı. Bölge Unesco tarafından Dünya Mirası Alanı ilan edildi. Bilim insanlarının yeni hedefi, orman içinde daha önce tespit edilmeyen yeni canlı türleri bulmak.

Bu iş için özel ekip kurdular, kişi başı aylık 30 bin TL kazanıyorlar Bu iş için özel ekip kurdular, kişi başı aylık 30 bin TL kazanıyorlar Türkiye’nin enginar deposu Aydın’da, hummalı çalışmalar devam ediyor. Ankara’dan Aydın’a gelen özel ekip enginar soyarak 3 aylık sezonda da 100 bin TL para kazanıyor. Dışarıdan göründüğü gibi kolay bir iş olmadığını söyleyen enginar ustaları aylık 8 bin TL maaşı bırakıp enginar soymak için 700 kilometre yol yapıyor.

iPhone kullanıcılarını heyecanlandıran iddia: iOS 16 için ilk tarih iPhone kullanıcılarını heyecanlandıran iddia: iOS 16 için ilk tarih Apple’ın önümüzdeki aylarda piyasaya sürmesini beklediğimiz iOS 16 işletim sistemi sürümüne ilişkin bir yeni iddia daha ortaya atıldı. Ünlü Apple analisti, beta sürümünün tarihini verdi.

iPhone telefonlarda güvenlik açığı: Milyonlarca kullanıcı için büyük risk iPhone telefonlarda güvenlik açığı: Milyonlarca kullanıcı için büyük risk Bir grup teknoloji araştırmacısı, iPhone telefonlarda güvenlik açığı tespit ettiklerini duyurdu. Henüz çalışma teorik yani sadece kağıt üzerinde olsa da önemli bir tehlike olarak açıklandı.