Rusya-Ukrayna savaşı sonrası enerji fiyatları tavan yaptı. Bu durum sonrası dünyanın hemen hemen her yerinde enerji krizin yaşanmaya başladı. Savaştan en çok da petrol etkilendi. 

ABD'de de fiyatlar tarihi rekora doğru ilerlerken Başkan Joe Biden, Beyaz Saray'da konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Biden, ülkede artan benzin fiyatlarıyla mücadele amacıyla federal benzin vergisinin eylüle kadar 3 ay süreyle askıya alınması için Kongre'ye çağrıda bulundu.

ÜRETİM REKORUNA RAĞMEN PETROL FİYATLARI DÜŞMÜYOR

Eyaletleri de benzer şekilde bir süreliğine vergi muafiyeti yapmaya davet eden Başkan Biden, petrol şirketlerine de seslenerek "Ülkede enerji üretimi rekor kırdı. Demek ki problem petrol üretiminde değil. Buradan petrol endüstrisini, daha çok petrol rafine etmeye davet ediyorum. Böylece halkın üzerindeki yükü bir nebze alabiliriz" dedi.

YİNE PUTİN'İ SUÇLADI

Rusya-Ukrayna savaşına da değinen Joe Biden, bütün dünyada yükselen petrol fiyatlarından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i sorumlu tuttu. Biden, ABD'deki herkesin Ukrayna'ya destek için birlik olduğuna işaret ederek "Bugün beni ABD'deki yüksek petrol fiyatları için eleştiren Cumhuriyetçiler, şimdi bana Ukrayna'yı desteklediğim için yanlış yaptığımı mı söylüyorsunuz? Putin'e karşı durduğum için yanlış yaptığımı mı söylüyorsunuz?" ifadesini kullandı.

Son dakika: Petrol fiyatları düştü indirim gözüktü! Benzine indirim geliyor: Bu gece yarısı geçerli olacak (22 Haziran 2022 güncel akaryakıt fiyatları) Son dakika: Petrol fiyatları düştü indirim gözüktü! Benzine indirim geliyor: Bu gece yarısı geçerli olacak (22 Haziran 2022 güncel akaryakıt fiyatları) Son dakika: Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmeleri vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Benzin ve motorine gelen peş peşe gelen zamların ardından beklenen haber geldi. Sektör kaynaklarından alınan bilgiye göre benzine indirim geliyor. Peki akaryakıt fiyatlarına indirim geldi mi? Benzine indirim mi geliyor? Motorinin litresi kaç TL? İstanbul, Ankara, İzmir güncel indirimli akaryakıt fiyatları ne kadar? İşte son dakika haberinin detayları…

Brent petrolde rüzgar yön değiştirdi: Fiyatlar arttı akaryakıta zam göründü (21 Haziran 2022 güncel akaryakıt fiyatları) Brent petrolde rüzgar yön değiştirdi: Fiyatlar arttı akaryakıta zam göründü (21 Haziran 2022 güncel akaryakıt fiyatları) Fed’in faiz artırımına gitmesi ve ABD’de enflasyonun son 41 yılın en yüksek seviyesine çıkması Brent petrolde düşüşe neden olmuştu. Rüzgarı arkasına alan Brent petrol tekrardan yükselişe geçti. Petrol arzına ilişkin endişelerin artmasıyla Brent petrol tekrardan 115 dolara kadar çıktı. Brent petroldeki bu artış ise henüz pompaya yansımadı.

ABD enflasyonu piyasaları rahatlattı: Brent petrol düşüşe geçti (13 Haziran 2022 güncel akaryakıt fiyatları) ABD enflasyonu piyasaları rahatlattı: Brent petrol düşüşe geçti (13 Haziran 2022 güncel akaryakıt fiyatları) Brent petroldeki yükseliş ateşi yeni haftanın ilk günü söndü. ABD enflasyonun son 41 yılın zirvesine çıkması ve Çin’de artan vaka sayılarının azalması petrol fiyatlarının rahatlamasına neden oldu. 125 dolara kadar çıkan Brent petrol, 120 dolara kadar geriledi. Öte yandan motorine bu gece 1,45 TL zam gelecek. Peki Brent petrol ne kadar? Akaryakıt fiyatlarına zam var mı? İşte petrol ve akaryakıt fiyatlarında son dakika gelişmeleri…