Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk'la Twitter arasındaki kavga büyüyor.

ABD'li girişimci, Twitter'a dava açtı ve dolandırıcılıkla suçladı.

Musk’ın 165 sayfalık karşı dava metninde Twitter'ın sahte kullanıcılarla ilgili yanıltıcı bilgi verdiği suçlaması yinelendi.

Musk'ın avukatları, Twitter'daki yanlış beyanların şirketin değerini olduğundan fazla gösterdiğini belirterek, Musk'ın sosyal medya devini satın almak için daha yüksek bir fiyatı onaylamasına yol açtığını savundu.

SAHTE HESAP KRİZİ

Twitter yönetimi kullanıcıların yüzde 5’inden daha azının sahte olduğunu iddia ediyor.

Elon Musk ise sahte hesap sayısının yüzde 20’den fazla olduğunu ve şirketin bunu gizlediğini öne sürüyor.

Dijital reklam gösterilebilen günlük aktif kullanıcı sayısının Twitter'ın iddia ettiğinden 65 milyon daha az olduğu da savunuyor.

44 MİLYAR DOLARLIK TEKLİF

Elon Musk, sosyal medya devi Twitter'ı satın almak için 44 milyar dolar teklif vermişti.

Twitter yönetimi başta reddettiği teklifi daha sonra kabul etti. Ancak tekliften bir buçuk ay sonra Musk, şirketin sahte hesap sayısını olduğundan çok daha az gösterdiği gerekçesiyle teklifi çektiğini açıkladı.

Twitter yönetimi bunun üzerine şirketin hisse değerini düşürdüğü gerekçesiyke satın alma işlemini gerçekleştirmesi için Musk’a dava açmıştı.

Elon Musk Twitter'ı suçladı Twitter Elon Musk'ı... Elon Musk Twitter'ı suçladı Twitter Elon Musk'ı... ​Elon Musk, sahte hesapların sayısını sakladığı için Twitter'ı dolandırıcılıkla suçluyor. Milyarder iş insanı Musk’ın ekibi şimdi de Twitter’daki kullanıcıların yüzde 10'unun gerçek olmayan hesaplar olduğunu iddia etti.

Twitter ücretli abonelik paketi Blue'nun fiyatını artırdı Twitter ücretli abonelik paketi Blue'nun fiyatını artırdı Sosyal medya devi Twitter, geçtiğimiz yıl birkaç ülkede Blue isimli ücretli abonelik sistemini kullanıma sunmuştu. Son dönemlerde satın alma işlemiyle gündemde yer edinen şirket, abonelik paketinin fiyatını artırdı.

Twitter Elon Musk’a karşı ilk hukuk savaşını kazandı Twitter Elon Musk’a karşı ilk hukuk savaşını kazandı Sosyal medya platformu Twitter’ı satın almak üzere anlaşan ancak bu ay anlaşmadan çekildiğini açıklayan Elon Musk, Twitter karşısındaki ilk hukuk savaşını kaybetti.