Anketler sonucu gösterdi: Almanya'da Başbakan Olaf Scholz'un koltuğu sallantıda

Düzenleyen: / Kaynak: Anadolu Ajansı
- Güncelleme:
Anketler sonucu gösterdi: Almanya'da Başbakan Olaf Scholz'un koltuğu sallantıda

Dünya Haberleri  / Anadolu Ajansı

Almanya'da kamuoyunun nabzını tutan anketler, Sosyal Demokrat Parti (SPD) Genel Başkanı ve Başbakan Olaf Scholz'a verilen desteğin azaldığını gösterdi. Kulislerde Scholz yerine Savunma Bakanı Boris Pistorius'un konuşuluyor.

Almanya'da Sosyal Demokrat Parti (SPD) Genel Başkanı ve Başbakan Olaf Scholz'a yönelik memnuniyetsizliğin arttığı öne sürülerek parti çevrelerinde şansölyeliğin Federal Savunma Bakanı Boris Pistorius'a devredilmesi ihtimalinin konuşulduğu savunuldu.

'BELA GELİYOR, KİMSE HAREKETE GEÇMİYOR'

Süddeutsche Zeitung'un haberinde, son dönemlerde yapılan anketlere göre, Başbakan Scholz'a verilen destek en düşük seviyelere gerilerken, Savunma Bakanı Pistorius'un ise Almanya'nın açık ara en popüler politikacısı olduğu vurgulandı.

Anketler sonucu gösterdi: Almanya'da Başbakan Olaf Scholz'un koltuğu sallantıda

İsmi açıklanmayan SPD'li bir milletvekilinin, partideki durumu "Titanik gemisine" benzettiği aktarılan haberde, buzdağının görüldüğü halde geminin çarpmaması için kimsenin bir şey yapmadığı ifade edildi.

SPD'deki memnuniyetsizliğin arttığı, parti çevrelerinde, şansölyeliğin Federal Savunma Bakanı Boris Pistorius'a devredilmesi ihtimalinin konuşulduğu belirtilen haberde, aşırı sağcı Almanya için Alternatif Partisinin (AfD) Saksonya, Thüringen ve Brandenburg'daki eyalet seçimlerini kazanması durumunda, en geç sonbaharda şansölye değişikliği konusunun gündeme gelebileceği kaydedildi.

Düzenleyen:  - Dünya
Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...