CANLI ANLATIM

Gazze'de son durum... İsrail Cibaliya'da sivilleri vurdu! Gazze'de çok sayıda ölü ve yaralı var

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Anadolu Ajansı
- Güncelleme:
Gazze'de son durum... İsrail Cibaliya'da sivilleri vurdu! Gazze'de çok sayıda ölü ve yaralı var
İsrail, Gazze, Hizbullah, Haber

Dünya Haberleri  / İhlas Haber Ajansı / Anadolu Ajansı

7 Ekim'den beri İsrail saldırısı altındaki Gazze Şeridi'nden haberler gelmeye devam ediyor. Cibaliya Kampı'nda 5 İsrail askeri 'dost ateşi'yle öldü, 3'ü ağır 7'sinin de yaralandığı öğrenildi. İsrail, Cibaliya Kampı'na havadan saldırı düzenledi. Saldırıda çok sayıda Filistinli hayatını kaybetti. Yaralılar El-Avde Hastanesi'ne kaldırıldı. İşte Gazze'den son dakika haberleri...

Canlı Anlatım Özeti
 • İSRAİL CİBALİYA'YI YİNE VURDU! ÇOK SAYIDA ÖLÜ VE YARALI VAR
 • BM'DEN İSRAİL'E SERT ELEŞTİRİ
 • GALLANT'TAN REFAH AÇIKLAMASI
 • İSRAİL LÜBNAN'IN GÜNEYİNİ VURDU: ÖLÜ VE YARALILAR VAR
 • ABD GEMİLERİ GAZZE ŞERİDİ AÇIKLARINA DEMİRLEDİ
 • CAN KAYBI 35 BİN 272'YE ÇIKTI
 • BM'DEN KORKUTAN GAZZE AÇIKLAMASI
 • HİZBULLAH, 60 KATYUŞA FÜZESİYLE VURDU
 • ABD'DEN GAZZE LİMANI AÇIKLAMASI
 • 5 İSRAİL ASKERİ "DOST ATEŞİYLE" ÖLDÜ
 • İSRAİL'DE GALLANT DEPREMİ
 • GAZZE'DE 15.000'DEN FAZLA ÇOCUK ÖLDÜ
 • HİZBULLAH 'EN DERİN' SALDIRISINI İSRAİL'E GERÇEKLEŞTİRDİ!
16.05.2024 19:35

İSRAİL CİBALİYA'YI YİNE VURDU! ÇOK SAYIDA ÖLÜ VE YARALI VAR

İsrail Gazze'deki Cibaliya Kampı'nda sivilleri vurdu, çok sayıda ölü ve yaralı var . Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail ordusu, Cibaliya Mülteci Kampı'nda sivillerin toplandığı alanı havadan bombaladı.

Saldırıda ilk belirlemelere göre çok sayıda Filistinli öldü, pek çok Filistinli de yaralandı.

Ölü ve yaralılar, Cibaliya bölgesindeki El-Avde Hastanesi'ne getirildi.


16.05.2024 16:50

BM'DEN İSRAİL'E SERT ELEŞTİRİ

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, İsrail'in Gazze'ye açtığı savaşın "tüm bölgeye yayılabileceği" uyarısında bulunarak, İsrail ordusunun Refah'a saldırısının kabul edilemez olduğunu söyledi.


16.05.2024 15:45

GALLANT'TAN REFAH AÇIKLAMASI

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, yerinden edilmiş yaklaşık 1,5 milyon Filistinlinin sığındığı Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentine daha fazla asker konuşlandırılacağını ve saldırıların derinleştirileceğini bildirdi. 


16.05.2024 15:00

İSRAİL LÜBNAN'IN GÜNEYİNİ VURDU: ÖLÜ VE YARALILAR VAR

Lübnan resmi ajansı NNA’nın haberine göre İsrail ordusu, insansız hava aracıyla Sur kentinde yer alan Nakura- Rimadiye beldesi arasındaki kara yolunda seyir halindeki bir aracı hedef aldı.

Saldırı sonucu ölen ve yaralananlar olduğu belirtilirken, resmi makamlardan henüz açıklama yapılmadı.


16.05.2024 14:00

ABD GEMİLERİ GAZZE ŞERİDİ AÇIKLARINA DEMİRLEDİ

Gazze kıyısında inşa edilmesi planlanan yüzer liman projesinde faaliyet göstermek üzere Amerika Birleşik Devletleri (ABD) donanmasına ait gemiler, Gazze Şeridi açıklarına demirledi.

Gazze'de son durum... Gece yarısı ateşlendi! Hizbullah, onlarca katyuşa füzesiyle İsrail'i vurdu - 1. Resim


16.05.2024 13:35

CAN KAYBI 35 BİN 272'YE ÇIKTI

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in Gazze Şeridi'ne 223 gündür sürdürdüğü saldırılara ilişkin bilgi verildi.

İsrail ordusunun son 24 saatte Gazze'nin çeşitli bölgelerine düzenlediği saldırılarda 4 katliam gerçekleştirdiği, bu saldırılarda 39 Filistinlinin hayatını kaybettiği, 64 Filistinlinin de yaralandığı belirtildi.

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısının 35 bin 272'ye, yaralı sayısının 79 bin 205'e yükseldiği kaydedildi.


16.05.2024 12:30 

BM'DEN KORKUTAN GAZZE AÇIKLAMASI

BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisinin (OCHA) X sosyal medya platformundan yapılan açıklamada, Gazze'ye geçişlerin günlerdir kapalı olduğu, erişimin güvenli veya lojistik açıdan uygun olmadığı kaydedildi. Açıklamada, "Düzenli yakıt girişinin olmaması, istikrarsız haberleşme ve devam eden çatışmalar nedeniyle (Gazze Şeridi'nde) yardım dağıtımı neredeyse imkansız." ifadeleri kullanıldı.


16.05.2024 11:58

🔴HİZBULLAH, 60 KATYUŞA FÜZESİYLE VURDU

Hizbullah'tan yapılan açıklamada, İsrail'in işgali altındaki Golan Tepelerine yönelik saldırı hakkında bilgi verildi.

Açıklamada, Golan'da yer alan ve İsrail'in kuzey cephesindeki Yoav Askeri Üssü, Nafah Askeri Üssü'nde yer alan 210. Tugay Komutanlığı ve Keyla'daki hava savunma üssünün 60 katyuşa füzesiyle hedef alındığı belirtildi.

İsrail ordusundan ise saldırıya ilişkin henüz açıklama yapılmadı.

Gazze'de son durum... İsrail Cibaliya'da sivilleri vurdu! Gazze'de çok sayıda ölü ve yaralı var - 2. Resim


16.05.2024 10:30

ABD'DEN GAZZE LİMANI AÇIKLAMASI

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), İsrail'in 7 Ekim'den bu yana saldırılarını sürdürdüğü Gazze Şeridi'nde insani yardım için kurulan geçici limanın tamamlandığı ve yardımlara birkaç gün içinde başlanacağını açıkladı. Açıklamada ayrıca, "Birleşmiş Milletler yardımı teslim alacak ve Gazze'de dağıtımını koordine edecek." ifadelerine yer verildi.


16.05.2024 07:00

5 İSRAİL ASKERİ "DOST ATEŞİYLE" ÖLDÜ

The Times of Israel gazetesinin haberine göre, İsrail ordusunun "kara saldırısını genişlettiğini" duyurduğu Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cibaliya Kampı'nda 5 İsrail askeri 'dost ateşi'yle öldü, 3'ü ağır 7'si de yaralandı.

İsrail ordusunun ön raporunda, paraşütçü birlikleriyle ile birlikte hareket eden bir İsrail tankının, dün akşam askerlerin bulunduğu bir binayı 2 kez hedef aldığı aktarıldı. Tankçı birliğinin, paraşütçülerden önce bölgeye geldiği ve paraşütçülerin de bölgeye ulaşmasının ardından söz konusu binada konuşlandığı belirtildi. Akşam saatlerinde başka bir paraşütçü birliğin bölgeye gelerek, 2 İsrail tankına aynı binaya girdiklerini haber verdiği belirtildi.

Tankçı birliğinin söz konusu binanın pencerelerinden birinde silah namlusu tespit etmesi üzerine binaya iki kez ateş açtığı ifade edildi.

Gazze'de son durum... İsrail bunu konuşuyor... Kendi askerlerini vurdular! - 1. Resim

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, ölen askerlerin tamamının Paraşütçü Tugayı'ndan Yüzbaşı Roy Beit Yaakov (22), Çavuş Gilad Arye Boim (22), Çavuş Daniel Chemu (20), Çavuş İlan Cohen (20) ve Çavuş Betzlel David Shashuah (21) olduğu kaydedildi.


16.05.2024 06:00

İSRAİL'DE GALLANT DEPREMİ

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant İsrail'de bir kez daha gündemde. Hükümetin Gazze için savaş sonrası plan sorununu çözmedeki başarısızlığını vurgulayan Galant, Başbakan Binyamin Netanyahu'yu, İsrail'in Gazze'deki sivil ve askeri yönetimi ele geçirme planının olmadığını açıkça ilan etmeye çağırdı.


16.05.2024 05:00

GAZZE'DE 15.000'DEN FAZLA ÇOCUK ÖLDÜ

7 Ekim'den bu güne İsrail'in saldırısı altındaki Gazze Şeridi'nde 35.000'den fazla kişi hayatını kaybetti. Saldırılarda ölen çocuk sayısı ise 15.000'i aştı.


16.05.2024 04:00

HİZBULLAH 'EN DERİN' SALDIRISINI İSRAİL'E GERÇEKLEŞTİRDİ!

Hizbullah güçleri, İki silahlı insansız hava aracı (SİHA)'nı kullanarak, İsrail'deki 'en derin saldırısını' gerçekleştirdi.

Al Jazeera'nin haberine göre, Hizbullah'ın 2 SİHA'dan biri İsrail hava savunma sistemleri tarafından düşürülürken, diğeri ise Lübnan sınırından yaklaşık 35 km uzaklıktaki Golani Kavşağı yakınlarındaki bir askeri tesisi" vurdu.

Hizbullah, saldırının İsrail'in Lübnan'ın güneyinde düzenlenen saldırılara bir cevap olduğunu duyurdu. İsrail karşılık olarak Lübnan'ın doğusundaki Baalbek bölgesinde gece boyunca en az 15 saldırı düzenleyerek cevap verdi.


Yer: Gazze

Düzenleyen:  - Dünya
Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...