Güvenli bölgeye süper vali atanacak

- Güncelleme Tarihi:
Editör: Zeliha Mangırcıoğlu
Güvenli bölgeye süper vali atanacak
Suriye, Güvenli Bölge, Göçmen

Ankara, Suriye’nin kuzeyindeki güvenli bölgeler için 7 koordinatör vali atamıştı. Yetki karmaşasını gidermek ve Türkiye ile olan ilişkileri bir elden yürütmek için tek vali görevlendirilecek.

YÜCEL KAYAOĞLU'NUN HABERİ - Suriye’nin kuzeyindeki Azez, Cerablus, el-Bab, Tel Abyad ve Resülayn başta olmak üzere 13 ayrı bölgedeki yerel meclislerle Türkiye arasındaki ilişkiler konusunda yeni bir sistem kuruluyor.

Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekâtları ile Suriye’nin kuzeyinde oluşturulan güvenli bölgelerdeki yerel yönetimlere her türlü lojistik ve teknik desteği veren Türkiye, göçü sınır ötesinde tutmak ve Suriyelilerin gönüllü geri dönüşlerini teşvik etmek için de birçok proje yürütüyor. Konuttan okul ve hastaneye kadar günlük hayatın bütün ihtiyaçları ile tarımdan sanayiye kadar kendi kendine yeterli bütün ekonomik altyapının kurulması için çaba harcayan Türkiye, Suriye& ...

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...