Tahincioğlu'nun Palladium Tower açılışı nedeniyle Türkiye'ye davet ettiği, "dahi bellek" lakaplı İngiliz boyama sanatçısı Stephen Wiltshire'ın hafızasından çizdiği İstanbul resmi bitti. Wiltshire'ın 4 metre uzunluğundaki tuvale çizdiği resmi görmek için Palladium AVM'yi 5 günde yaklaşık 165 bin kişi ziyaret etti


Bugüne kadar gerçekleştirdiği kaliteli ve farklı projelerle adından söz ettiren Tahincioğlu, iş yaşamını yeniden tanımladığı nitelikli ofis projesi Palladium Tower'ın açılışını "dahi bellek" Stephen Wiltshire'ın çizdiği İstanbul resmiyle kutladı. Salı günü gerçekleştirdiği 45 dakikalık turun ardından hafızasında kalan tarihi yarımadayı 24 Eylül'de çizmeye başlayan İngiliz boyama sanatçısı Stephen Wiltshire, İstanbullular'dan büyük ilgi gördü. "Dahi bellek"in Ataşehir'de bulunan Palladium AVM'de 4 metre uzunluğunda ve 1 metre genişliğindeki tuvale çizdiği resmi 5 günde yaklaşık 165 bin kişi gördü.


Bugüne kadar Roma, Hong Kong, Frankfurt, Madrid, Dubai, Kudüs, Londra, Singapur ve New York'u resmeden Wiltshire, ilk kez geldiği İstanbul'da kendisini en çok tarihi yapıların etkilediğini belirterek, "Özellikle tarihi camiler büyük ilgimi çekti. Eski ve yeni binaların yan yana olması da panoramik açıdan güzel bir resim ortaya çıkardı" dedi. 


Tahincioğlu: Eşsiz sanatçının eserleri arasında İstanbul resmi yer alacağı için gururluyuz


Tahincioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, "İstanbul'un yeni finans merkezi" olarak adlandırılan Ataşehir'in en önemli yatırımları arasında yer alan Palladium Tower'ın açılışı nedeniyle, bir şehri hafızasından çizen dünyadaki tek sanatçıyı Türkiye'de ağırlamaktan gurur duyduklarını söyledi. Tahincioğlu Gayrimenkul olarak bugüne kadar gerçekleştirdikleri projelerin İstanbul halkından büyük ilgi gördüğüne dikkat çeken Tahincioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Halkımızın bize olan güvenine layık olmak için onlara bir armağanla teşekkür etmek istedik. Stephen Wiltshire gibi eşsiz bir sanatçının eserleri arasında artık İstanbul resmi de yer alacak. Buna vesile olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. İstanbul resmi, ekim ayı boyunca Palladium AVM'de sergilenecek. Ardından çeşitli sergi ve üniversitelerde İstanbul halkıyla kucaklaştıktan sonra eseri İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne armağan edeceğiz."


Stephen Wiltshire kimdir?
İngiltere'de 1974 yılında dünyaya geldi. 3 yaşında otistik tanısı konuldu. 5 yaşında resim yapma kabiliyeti keşfedildi. 8 yaşında hayali olarak şehir çizimleri yapmaya başladı. 9 yaşında konuştuğunda ilk kelimesi "kağıt"tı. Wiltshire, bu özel yeteneğiyle bugün dünyanın en büyük resim sanatçılarından birisi. Helikopterle yaptığı turlarda hafızasına kaydettiği görüntüleri olağanüstü bir çizim gücüyle resmediyor.


 
TAHİNCİOĞLU GAYRİMENKUL HAKKINDA
Tahincioğlu Holding, 1965 başlattığı inşaat ve gayrimenkul geliştirme faaliyetlerini, 2006 yılında kurduğu Tahincioğlu Gayrimenkul İnşaat ve Turizm AŞ şirketi altında topladı. Tahincioğlu Gayrimenkul, kısa sürede Türk gayrimenkul sektörünün önde gelen isimlerinden birisi olmayı başardı. Çevre duyarlılığı ve standartların üzerinde estetik anlayışıyla "sıradışı" projeler üretme hedefine odaklanan Tahincioğlu Gayrimenkul, nitelikli perakende, ofis ve konut projelerinin yanı sıra birinci sınıf otellerin inşa ve gayrimenkul geliştirme çalışmalarını yürütüyor. Ayrıca şirketin, aktif bir şekilde yönetimini üstlendiği, gelir getiren gayrimenkul varlıklarından oluşan geniş bir portföyü de bulunuyor. Tahincioğlu Gayrimenkul'ün tamamlanmış projelerinin inşaat alanı 1.5 milyon metrekareyi geçiyor. 2013 yılında 175 milyon dolar olarak gerçekleşen toplam yatırım miktarının 2015 yılı sonuna kadar 700 milyon dolara ulaşması hedefleniyor. Bugüne kadar geliştirilen projelerin toplam değeri ise yaklaşık 2.5 milyar dolardır. Tahincioğlu Gayrimenkul'ün inşaat firması olan Nida İnşaat, her projede genel yüklenici görevini üstleniyor. Firmanın sembolü haline gelen projeleri arasında Palladium Tower, Palladium Ataşehir Alışveriş Merkezi ve Rezidans, Nidakule Kozyatağı, Nidakule Göztepe, Swissotel Büyük Efes ve Kongre Merkezi geliyor. Leed Gold sertifika adayı olan ofis projeleri Nidakule Ataşehir ve Nidakule Levent'in yanı sıra konut projeleri Nidapark Beşiktaş ve Nidapark Seyrantepe inşaatları devam ediyor. "Evim Değerleniyor" kapsamında çeşitli kentsel dönüşüm projeleri de yürüten Tahincioğlu Gayrimenkul'ün ayrıca Ataşehir'deki Nidakule İstanbul Finans Merkezi, Nidapark Çengelköy, Bomonti ve Kozyatağı'nda planlama aşamasında projeleri bulunuyor.