Karayolları Genel Müdürlüğü’ne Bağlı İşyerlerine İlişkin 19'uncu Dönem Toplu İş Sözleşmesi İmza Töreni düzenlendi. Törene Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu da katıldı.

“EK GÖSTERGE SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”

Burada yaptığı konuşmada Bakan Bilgin, “Biz bu sene sadece işçilerimizle değil memurlarımızla da toplu sözleşme yaptık. Kümülatif olarak yaklaşık 32 oranında artışlar gerçekleştirdik. Birçok sosyal güvenlik sorununu ek gösterge sorununu çözmek için bir süreç başlattık. Bütün memurlar için fiili bir sorun olan ek gösterge meselesi sorununu çözeceğiz. Sözleşmeliler sorunu var onu çözeceğiz. Bunu da bir takvime bağladık. Kayıt altına aldık. Önümüzde sorunlar var fakat bu sorunları çözdükçe güçlenecek bir Türkiye var” dedi.

“TÜRKİYE YÜZDE 21.7 BÜYÜDÜ”

Türkiye’nin ilk çeyrekte yüzde 7.7 büyüme gerçekleştirdiğini hatırlatan Bakan Bilgin, “Türkiye şimdi 21.7 büyüdü. Tabi bunun içinde baz etkisi var fakat Türkiye’nin gerçekleştirdiği büyüme reel büyüme yaklaşık yüzde 10’un üzerindedir. Bu sene sonunda Türkiye yüzde 10 civarında büyüyecektir. Bu Türkiye’nin gücüdür, çalışanlarının gücüdür. Türkiye’nin başarılarıyla hepimiz gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Türkiye ekonomisinin üç yıllık hedefleri açıklandı Türkiye ekonomisinin üç yıllık hedefleri açıklandı Resmi Gazete'de Türkiye ekonomisinin önümüzdeki üç yıllık hedefleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayıyla yayımlandı. Söz konusu hedeflere göre, yüzde 5.5 oranında büyüme öngörüldüğü kaydedildi.

'Türk ekonomisi dünyada en hızlı büyüyen ikinci ekonomi' 'Türk ekonomisi dünyada en hızlı büyüyen ikinci ekonomi' Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk ekonomisinin ikinci çeyrekte reel olarak yüzde 21,7 büyüyerek, dünyada en hızlı büyüyen ikinci ekonomi durumuna geldiğini söyledi.

Türkiye-Pakistan ekonomik ilişkileri gelişiyor Türkiye-Pakistan ekonomik ilişkileri gelişiyor ​Türkiye ile kardeş ülke Pakistan arasındaki ilişkiler gün geçtikte sıklaşıyor. Geliştirilen ticari ilişkiler kapsamında, Pakistan Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Ejaz Alam Augustine 4 günlük Türkiye ziyaretleri gerçekleştirdi, yaptığı ticari ziyaretlerden birisini de Maximum Group ile gerçekleştirdi.