El Salvador başkanı Bukele, Bitcoin’in  2022 yılında 100 bin doları bulacağını söylemişti. Hatta bazı ekonomistler bu görüşü desteklemişti. Ancak Çin’in kripto madenciliğini engellemesi ve Kazakistan’da yaşanan son olaylar lider kripto para birimi olan Bitcoin’in düşmesine sebep olmuştu. Piyasalarda düşüş trendi devam ederken, Binance'da yeni listelenen GLMR güçlü bir yükseliş yaşadı. Peki 12 Ocak Bitcoin ne kadar? İşte Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve Ripple'da son durum...

KAZAKİSTAN KRİPTO PARAYI VURDU 

Kazakistan'daki iç karışıklık da son dönemde düşüşte etkin rol oynamaya başladı. Kripto para madenciliğinin önemli ülkelerinden olan Kazakistan'da akaryakıt fiyatlarının protesto edilmeye başlanması sonrasında askeriye devreye girdi ve ülkede iç karışıklık başladı. Rusya'dan da destek alan Kazakistan, protestocuları uyarmadan vurması iç karışıklığı tetiklerken mağazaları da yağmayanların sayısı arttı. Enerji sorunu yaşanacağı beklentisi ve internetin kesilmesi nedeniyle Kazakistan'da da kripto para madenciliği durma noktasına geldi.

BİTCOİN NE KADAR?

12 Ocak sabah saatlerine stabil başlayan Bitcoin 42 bin 720 dolar.

ETHEREUM NE KADAR?

Bitcoin'in düşüşüyle 2 bin 950 dolar seviyesine kadar gerileyen Ethereum 3 bin 230 dolar.

DOGECOİN NE KADAR?

Yüzde 1,72 değer kazanan Dogecoin 0,15 cent oldu. Dogecoin kripto paralarda görülen son düşüş ile 0,13 cent seviyesini test etmişti.

RİPPLE (XRP) NE KADAR?

Düşüş ile 0,69 cent seviyesine kadar gerileyen Ripple 12 Ocal sabahında 0,76 cent.

GLRM’DEN HIZLI YÜKSELİŞ 

En çok yükselen kripto para birimi ise yüzde 16.693 oranında yükseliş gösteren GLMR oldu. GLMR, Binance'da listelenmesiyle birlikte sert yükseliş gösterdi. 0.2501 dolar ile işleme başlayan GLMR 42 dolara yükseldi. Yüzde 16 bini aşkın yükseliş gösteren GLMR sonrasında 9 dolar seviyelerine geriledi. 

Bitcoin 30 bin dolara düşer mi? Bu seviyelere dikkat! Bitcoin 30 bin dolara düşer mi? Bu seviyelere dikkat! FED'in en az 3 faiz artışı yapacağı yönündeki beklentiler sonrasında yatırımcılar Bitcoin'de değer kaybı yaşanıp yaşanmayacağını merak ediyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, faiz artışının ilk etapta endeksleri olumsuz etkileyeceği ve Bitcoin'de düşüş yaşanacağını kaydetti.

Dev bankanın anketinde ortaya çıktı: Bitcoin'de 60 bin dolar seviyesi bekleniyor Dev bankanın anketinde ortaya çıktı: Bitcoin'de 60 bin dolar seviyesi bekleniyor Dün 40 bin doların altını gören lider kripto para birimi Bitcoin, bu sabah itibariyle tekrardan yükselişe geçerek 23 bin doların üzerine tırmandı. Uzun süredir ayı piyasasında olan ancak bir türlü toparlanamayan Bitcoin, yatırımcılarını endişelendirmeye devam ediyor. Kripto para borsalarında düşüş devam ederken ABD’li dev banka JP Morgan’ın müşterilerine düzenlemiş olduğu bir ankette, Bitcoin’in yüzde 40’lara yükseleceği öngörüldü.

Kripto para piyasalarında yangın! Bitcoin’de düşüş sürüyor Kripto para piyasalarında yangın! Bitcoin’de düşüş sürüyor Kripto para birimleri son hızıyla gerilemeye devam ediyor. Özellikle Omicron varyantı, Fed’in faiz sinyalleri, kripto para madenciliğinin yasaklanması ve Kazakistan’daki iç karışıklıklar kripto paralarda büyük kayıplara yıl açtı. Lider kripto para birimi Bitcoin ise son 24 saatte yüzde 10 değer kaybederek 42 bin dolar seviyelerine geriledi. Yatırımcılarda ise ‘Bitcoin neden düşüyor?’ sorusu oluşmaya başladı. İşte kripto paralardaki son durum…