Cumhurbaşkanı Erdoğan'a rapor sunuldu! Emekli ikramiyesine bir zam daha gündemde 

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a rapor sunuldu! Emekli ikramiyesine bir zam daha gündemde 

Ekonomi Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Emeklilerin bayram ikramiyeleri bu yıl 3 bin TL'ye çıkarılmıştı. Ramazan Bayramı'nda 3 bin lira ikramiyesini alan emekliler için yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Emekli ikramiyelerinin enflasyon karşısında ezilmemesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a rapor sunulduğu belirtildi.

Emekliler temmuzda alacağı zamla heyecanla beklerken bir yandan da bayram ikramiyelerinin ödeme takvimlerini yakından takip ediyor. İkramiyeler, bu yıl 2 bin liradan 3 bin liraya çıkarılmıştı. Ramazan Bayramı için ikramiyelerini alan emekliler, Kurban Bayramı öncesi 3'er bin liralık bir ikramiye ödemesi daha alacak. 

EMEKLİ İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATIRILACAK

3'er bin lira olarak hesaplara yatırılacak olan emekli bayram ikramiyesi, Kurban bayramından önceki hafta olan 5 Haziran - 10 Haziran arasında yatırılması bekleniyor. Böylece emekliler 2024'te toplam 6 bin lira ikramiye almış olacak. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A RAPOR SUNULDU

Emekliler bir yandan Haziran'da alacağı ikramiyeyi yakından takip ederken bir yandan da "Emekli ikramiyeleri artacak mı?" sorusuna cevap arıyor. Emeklilerin alım gücünü yükseltmek için hazırlıklarını sürdüren hükümetin, ikramiye konusunda da çalışma içinde olduğu öğrenildi. 

Hükümet kaynakları, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bayram ikramiyelerinin enflasyon karşısında ezilmemesi için yeniden artırılması konusunda rapor sunulduğunu aktardı.

Düzenleyen:  - Ekonomi
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
HUZAYFA 12 Mayıs 2024 02:42

Böyle aperatif şeylerle insanları aldatmayı bırakın,realiteyi görün.İstemiyoruz.Seyyanen ,12055.TL.zammimizi hala bekliyoruz.Yoksa tamamıyla yüzde 1 e indiririz .RP yi olduğu gibi.Tarih tekerrürden ibarettir, hatırlayın!!!!

nejat dinç.11 Mayıs 2024 20:31

Emeklilerle ilgili en önemli konu 2014 yılından önce emekli olanlar için intibak yasasının çıkarılmasını bekliyoruz.Yeni emeklilerle eski emekliler arasında uçurum var.

Sonraki Haber Yükleniyor...