Muğla Milâs'ta orman yangınıyla mücadele sürüyor. Havadan, karadan ve denizden alevlere müdahal edilirken çalışmalara askerî helikopter de katıldı. Twitter hesabından açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Jandarmanın yeni başarısı tarihimizde bir ilk. Jandarma Teşkilatımız bünyesindeki Sikorsky helikoptere su sepeti (bambi) takarak Milâs'ta yangın söndürme filosuna katıldı" dedi. Bakan Soylu, o anlara ilişkin görüntüleri de paylaştı.

 

Son dakika... Manavgat'taki orman yangınını çocuk çıkarmış Son dakika... Manavgat'taki orman yangınını çocuk çıkarmış Bir haftadır gece gündüz demeden orman yangıları ile mücadelemiz devam ederken şoke eden bir son dakika haberi geldi. Yangında en çok kayıp veren Manavgat'tı buradaki orman yangınını çıkaranın 12 yaşında bir çocuk olduğu belirlendi.

Santraldeki yangın 11 saatin sonunda kontrol altına alındı Santraldeki yangın 11 saatin sonunda kontrol altına alındı Muğla Milas'ta dün akşam Kemerköy Termik Santrali'ne sıçrayan yangın bu sabah saatlerinde söndü. Santraldeki yangın 11 saat sürerken, santral çevresindeki yer yer devam eden alevlere müdahale ise hem karadan hem de havadan devam ediyor. İtfaiye ekiplerinin termik santralde inceleme yaptğını açıklayan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, "Ana ünitelerde ciddi hasar yok" dedi.