Bozkurt'ta çarşamba günü Ezine Çayı'nın taşması sonucu iş yerleri ile çok sayıda evin yanı sıra araçlar da su ve balçık altında kaldı. Sel felaketinde zarar gören araçların hasar tespiti için Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü Abana Kampı, otoparka dönüştürüldü. Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı'nda görevli ekipler, 10 kurtarıcı araçla, hasarlı araçları bulundukları yerden alarak bu alana getiriyor. Trafik polislerince plaka, marka ve modeli belirlenen araçların daha sonra hasar tespiti yapılıyor.

Kasko sigortası olan araç sahipleri, emniyete verdikleri ifadenin ardından araçlarını alandan alabiliyor. Diğer araçlar ise hasar tespiti ve bilirkişi raporu düzenlendikten sonra yasal süreç için bekletiliyor.

Sel felaketinin bilançosu ağırlaşıyor Sel felaketinin bilançosu ağırlaşıyor AFAD: "Yaşanan sel nedeniyle 78 vatandaşımız (62 Kastamonu, 15 Sinop, 1 Bartın) hayatını kaybetmiştir. 2 vatandaşımız hastanelerde tedavi altındadır."

Sel felaketi 10 dönümlük karpuz tarlasını da vurdu Sel felaketi 10 dönümlük karpuz tarlasını da vurdu Sinop’ta yaşanan sel felaketinden 10 dönümlük karpuz tarlasındaki karpuzlar selle birlikte dere yatağına sürüklendi.