Sağlık Bakanlığı 27 Eylül koronavirüs tablosunu açıkladı.  24 saatlik verilere göre 27 bin 188 vaka tespit edildi. Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 206 oldu. Bir günde toplam 353 bin 324 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 25 bin 160 olarak kaydedildi. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda aşılama verilerine de yer verildi. En az 2 doz aşısını olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye'de 2. doz aşılama ortalama yüzde 70,59 oldu. 1. doz ortalaması yüzde 86,28 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 108 milyon 305 bin 902’e yükseldi.

AŞILAMA SIRALAMASI

27 Eylül koronavirüs tablosunda, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 77,9 ile Türkiye'de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Kırklareli’ni Muğla, Amasya, Eskişehir, Çanakkale, Ordu, Edirne, Balıkesir, Burdur ve Osmaniye takip etti.

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 44,6 ile Türkiye'de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı Mardin, Bitlis, Batman, Muş, Diyarbakır, Siirt, Ağrı, Bingöl ve Şırnak takip etti.

BAKAN KOCA: KURALLARA UYMADIĞIMIZI GÖRÜYORUZ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kurallara uyulmadığına dikkat çekerek, "Bugünkü tabloda, 27.188 kişinin, ortalama bir hafta önce, uymaları gerektiğini aslında bildikleri kurallara uymadığını görüyoruz. Muhtemelen risk aldıklarını düşünmüyor, tedbire gerek görmüyorlardı. Kalabalık ortamda, evimizin dışında tedbirlere mutlaka uymalı, aşımızı olmalıyız" ifadelerini kullandı.

BİR İL SARI BİR İL MAVİYE DÖNDÜ

Aşılama risk haritasında turuncu kategoride bulunan Düzce sarıya kategoriye geçerken, sarı kategoride bulunan Osmaniye ise mavi kategoriye geçti

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı: Gündem fahiş fiyatlar ve koronavirüs Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı: Gündem fahiş fiyatlar ve koronavirüs Üç haftalık aranın ardından Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı. Yeni yasama yılı öncesi Beştepe'de toplanan kabinede gündem fahiş fiyatlar ve koronavirüs salgını olacak. Kabinede ayrıca dış politikanın öne çıkan başlıklarının da değerlendirilmesi bekleniyor.

26 Eylül koronavirüs tablosu 26 Eylül koronavirüs tablosu Sağlık Bakanlığı, Türkiye'de son 24 saatte 341 bin 221 Covid-19 testinin yapıldığını, 25 bin 861 kişinin testinin pozitif çıktığını ve 228 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.