Ebru Karatosun ANKARA

2023 seçim hazırlıklarına başlayan AK Parti, bu kapsamda önemli bir rapor hazırladı. Yaz boyunca sahada olan milletvekilleri, MKYK üyeleri ve AK Parti teşkilatı, vatandaşlardan gelen talepleri dinleyerek raporlaştırıp Genel Merkez’e iletti. Vatandaşlardan gelen eleştirilerin 20 başlıkta toplandığı rapor, yarınki Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak.

EYT VE ERKEN YAŞTA EVLİLİK MASADA

Raporda, vatandaşların ekonominin yanı sıra, mülteci meselesi, yargılama süreçlerinin uzun sürmesi, sosyal medyadaki bilgi kirliliği, kadın cinayetleri, EYT, erken yaşta evlilikten doğan mağduriyet ve seçmen kimliklerine yönelik yapılan bazı tanımlamalarla ilgili (Kürt seçmen, Alevi seçmen gibi) sıkıntıları dile getirdiği ifade ediliyor. 

YENİ YOL HARİTASI HAZIRLANACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda, AK Parti’nin tüm bu eleştirilerle ilgili yeni bir yol haritası hazırlaması planlanıyor. Meclis’in açılmasının ardından yargı reformu, gıda enflasyonuna karşı atılacak adımlar, dezenformasyonla mücadele yasa teklifi çalışmalarını hızlandıran AK Parti’nin, özellikle erken yaşta evlilikten doğan mağduriyet ve EYT gibi konuları yeniden değerlendirmeye aldığı öğrenildi.

Emekliler 'asgari' problemine çözüm istiyor Emekliler 'asgari' problemine çözüm istiyor Asgari ücretten SGK primi yatıranların emekli olduğunda asgari ücretin çok altında aylık aldığını açıklayan TÜED Başkanı Kazım Ergün, yüzde 35 olan alt sınır aylık bağlama oranının yüzde 70'e yükseltilmesini istedi.

Kamudaki işçi erken emeklilik istemiyor Kamudaki işçi erken emeklilik istemiyor 2021-2022'de yapılacak zammın belirleneceği pazarlıklar kısa sürede başlayacak. Türk-İş ve Hak-İş, sağlık kurumlarında ek ödeme, tayin ve becayiş hakkı, erken emekliliğe yönlendirilmelerin iptali gibi talepleri de kabul ettirmeye çalışacak.

Milyonlarca çalışana emeklilik rehberi Milyonlarca çalışana emeklilik rehberi Milyonlarca çalışanın en çok merak ettiği konular arasında ne zaman emekli olacağı geliyor. Emeklilikte gerekli şartları sağlamakta zorlanan, erken emeklilik imkânlarını araştıranlara rehber olacak ‘Ah Bir Emekli Olsam!’ isimli kitap yayımlandı.