CANLI ANLATIM

Gazze'de son durum... Netanyahu'dan İsrail ordusuna rest: Bu asla olmayacak

Düzenleyen: / Kaynak: Ajanslar
- Güncelleme:

Gündem Haberleri  / Ajanslar

254 gündür İsrail'in ablukası altında bulunan Gazze'den haberler gelmeye devam ediyor. Gazze'de ölü sayısı 37.337'ye yükselirken, dün Hamas'tan gelen açıklama ise dikkat çekti. Kassam Tugayları, "Yasin 105" roketleriyle İsrail askeri aracını hedef aldı. Ateşkes taleplerini baltalayan İsrail ordusu aynı zamanda "yerel ve taktiksel ara" kararı aldı. Netanyahu ise İsrail ordusunun "ateşkes" açıklamasına "haberim yok" diyerek, "bu asla olmayacak" ifadelerine yer verdi.

Canlı Anlatım Özeti
 • NETANYAHU: BU ASLA OLMAYACAK
 • İSRAİL'DEN GAZZE'DE "YEREL VE TAKTİKSEL ARA" KARARI
 • CAN KAYBI 37 BİN 337'YE YÜKSELDİ
 • HENİYYE'DEN 'ATEŞKES' AÇIKLAMASI
 • İSRAİL İÇİN SON 6 AYIN EN AĞIR OLAYI!
 • HAMAS'TAN GAZZE'YE İNSANİ YARDIMLARIN ARTIRILMASI ÇAĞRISI
 • MESCİD-İ AKSA'DA 40 BİN MÜSLÜMAN BAYRAM NAMAZI KILDI
 • İSRAİL KURBAN BAYRAMINDA DA DURMADI!
 • BİR İSRAİL ASKERİ DAHA ÖLDÜ
 • KASSAM TUGAYLARI: REFAH'TAKİ OPERASYONUMUZ İSRAİL ORDUSUNUN BAŞARISIZLIĞININ YENİ BİR TEYİDİDİR
 • İSRAİL: ESİRLERİN TAMAMINI "ASKERİ OPERASYONLA" KURTARAMAYIZ
 • KASSAM TUGAYLARI DUYURDU! İSRAİL'E DARBE
 • BEYAZ SARAY, KATAR VE MISIR'IN HAMAS YETKİLİLERİ İLE GÖRÜŞECEĞİNİ AÇIKLADI

16.06.2024 19:53

NETANYAHU: BU ASLA OLMAYACAK

İsrail'in Kanal 12 televizyonunun haberine göre Netanyahu, hükümetin haftalık olağan toplantısında konuştu.

Netanyahu, "İsrail'deki siyasi liderlik, ordu sözcüsü (Avichai Adraee) tarafından yayımlanan açıklama hakkında önceden bilgilendirilmedi ve benimle koordine edilmedi, bu asla olmayacak" ifadelerini kullandı.

İsrail Başbakanı, siyasi otoriteyle koordinasyon olmaksızın böyle bir açıklamanın nasıl yapıldığına dair soruşturma yürütüldüğünü belirtti.

Gazze'de son durum... Netanyahu'dan İsrail ordusuna rest: Bu asla olmayacak - 1. Resim


16.06.2024 19:46

İSRAİL'DEN GAZZE'DE "YEREL VE TAKTİKSEL ARA" KARARI

Gazze'de ateşkes taleplerini baltalayan İsrail, bayramın ilk gününde "yerel ve taktiksel ara" kararı geldi.  İsrail ordusundan yapılan açıklamaya göre  "Gazze'ye giren insani yardımların hacmini arttırmak" amacıyla Kerem Şalom Sınır Kapısı’ndan Selahaddin Yolu’na ve oradan da kuzeye giden yol boyunca, ikinci bir duyuruya kadar askeri faaliyetlere "yerel ve taktiksel ara" verilecek.


16.06.2024 16:30

CAN KAYBI 37 BİN 337'YE YÜKSELDİ

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, İsrail'in Gazze Şeridi'ne 254 gündür sürdürdüğü saldırılara ilişkin bilgi verildi.

İsrail ordusunun son 24 saatte Gazze'nin çeşitli bölgelerinde 3 "katliam" gerçekleştirdiği, söz konusu saldırılarda 41 Filistinlinin daha hayatını kaybettiği, 102 Filistinlinin yaralandığı belirtildi. İsrail'in 7 Ekim 2023'ten bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda ölenlerin sayısının 37 bin 337'ye, yaralı sayısının 85 bin 299'a yükseldiği kaydedildi. Açıklamada ayrıca hâlâ enkaz altında ve yol kenarlarında cesetlerin bulunduğu ancak İsrail'in engellemeleri ​​​​​​​ nedeniyle sağlık ekipleri ile sivil savunma görevlilerinin cenazelere ulaşamadığı yinelendi.


16.06.2024 15:00

HENİYYE'DEN 'ATEŞKES' AÇIKLAMASI

Hamas lideri, Kurban Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, Hamas'ın ABD'nin, Gazze Şeridi'nde ateşkes ve esir takasıyla ilgili önerisinden uzaklaştığı yönündeki suçlamaları reddetti. Heniyye, "Hamas'ın ateşkes önerisine cevabı Biden'ın açıklamaları ve BM kararıyla uyumlu." ifadesini kullandı.

Gazze'de son durum... Hamas'tan İsrail'e ağır darbe! Çok sayıda ölü var - 1. Resim

"Filistinlilerin, tüm cephelerde işgalcilere karşı mücadele ettikleri bir bayrama daha girdiklerini" belirten Heniyye, şunları kaydetti:

"Tarihte eşi benzeri görülmemiş bir şekilde Filistin halkı, göçlerden göçlere, bombardımandan bombardımana, kayıplardan başka kayıplara kadar ağır bir kuşatma ve acının en ağır türünü yaşıyor."

İsrail'in Filistin halkından işgale karşı daha fazla direniş ve sebattan başka bir şey görmeyeceğini vurgulayan Heniyye, herkesi İsrail'in acilen sınır kapılarını açması ve Gazze halkının ihtiyaçlarının ulaştırılması için acil harekete geçmeye çağırdı.


16.06.2024 14:38

🔴İSRAİL İÇİN SON 6 AYIN EN AĞIR OLAYI! 

Kassam Tugayları'nın 'Namer' isimli zırhlı araca düzenlediği operasyon sonucu 8 İsrail askeri yanarak ölmüştü.

Al Jazeera, tamamen yanan zırhlı aracın çekilme anlarını paylaştı.

Gazze'de son durum... Hamas'tan İsrail'e ağır darbe! Çok sayıda ölü var - 1. Resim

Times of Israel haber sitesi, "Bu olay İsrail Savunma Kuvvetleri için Ocak ayından bu yana bölgedeki en ölümcül olay oldu." ifadelerine yer verdi.

Gazze'de son durum... Hamas'tan İsrail'e ağır darbe! Çok sayıda ölü var - 2. Resim


16.06.2024 12:30

HAMAS'TAN GAZZE'YE İNSANİ YARDIMLARIN ARTIRILMASI ÇAĞRISI

Hamas'tan Kurban Bayramı münasebetiyle yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, "İsrail'in yürüttüğü etnik temizlik ve soykırım saldırılarına karşı Filistin halkına insani yardım çabalarının yoğunlaştırılması" çağrısında bulunuldu.


16.06.2024 08:30

MESCİD-İ AKSA'DA 40 BİN MÜSLÜMAN BAYRAM NAMAZI KILDI

İsrail’in yoğun kısıtlama ve tacizlerine rağmen işgal altındaki Doğu Kudüs'te on binlerce Müslüman Kurban Bayramı’nı kutluyor.

Gazze'de son durum... Hamas'tan İsrail'e ağır darbe! Çok sayıda ölü var - 1. Resim

Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’da yaklaşık 40 bin Müslüman Kurban Bayramı namazını eda etti. İsrail güçlerinin içeriye almadığı Filistinliler ise Mescid-i Aksa çevresinde namaz kıldı.

Gazze'de son durum... Hamas'tan İsrail'e ağır darbe! Çok sayıda ölü var - 2. Resim

İsrail polisinin sınırlamaları nedeniyle cemaat, namazın ardından dağıldı.


16.06.2024 08:00

İSRAİL KURBAN BAYRAMINDA DA DURMADI!

Filistin resmi ajansı WAFA'nın haberine göre, İsrail savaş uçakları, Gazze kent merkezi ile güneydeki Refah kentine saldırılar düzenledi.

Savaş uçaklarının, Gazze'nin eş-Şati Mülteci Kampı batısında bir eve düzenlediği saldırıda ölen ve yaralananlar oldu. İsrail savaş uçaklarının ayrıca, Refah kentinin batısında yer alan Tel es-Sultan Mahallesi'ndeki bir evi hedef alması sonucu çok sayıda kişi öldü ve yaralandı.


16.06.2024 07:00

BİR İSRAİL ASKERİ DAHA ÖLDÜ

İsrail ordusunun yazılı açıklamasında, 10 Haziran'da Gazze'nin güneyindeki çatışmalarda yaralanan Givati ​​Tugayından 19 yaşındaki Çavuş Yair Roitman'ın öldüğü ifade edildi.

İsrail’in Yedioth Ahronoth gazetesinin haberine göre de Roitman'ın Filistinli direnişçilerin 10 Haziran'da Refah kentinde İsrail askerlerinin konuşlandığı bir binayı bombalaması sırasında yaralandığını aktardı.

İsrail ordusu dün yaptığı açıklamada, Gazze'nin güneyinde yaşanan çatışmalarda 8 askerinin daha öldüğünü duyurmuştu.


16.06.2024 05:00

KASSAM TUGAYLARI: REFAH'TAKİ OPERASYONUMUZ İSRAİL ORDUSUNUN BAŞARISIZLIĞININ YENİ BİR TEYİDİDİR

Kassam Tugayları'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Refah'ta gerçekleştirdiğimiz karma ve nitelikli operasyon, direnişimiz karşısında düşmanın başarısızlığının yeni bir teyididir." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Düşmana (İsrail'e) acı darbelerimiz nerede olursa olsun devam edecek. İşgal ordusu topraklarımızın her yerinde ölüm pusularından başka bir şey bulamayacaktır."

Kassam Tugayları'ndan dün yapılan yazılı açıklamada, Refah kentinin batısında yer alan Tel es-Sultan'daki Es-Suudi bölgesine giren İsrail askeri aracına karma pusu kurulduğu ve "Yasin 105" roketleriyle hedef alındığı, içindeki askerlerin öldüğü ve yaralandığı belirtilmişti.


16.06.2024 04:00

İSRAİL: ESİRLERİN TAMAMINI "ASKERİ OPERASYONLA" KURTARAMAYIZ

İsrail ordu sözcüsü Daniel Hagari, Gazze'deki İsrailli esirlerin tamamının "askeri operasyonla" kurtarılamayacağını belirtti.

Refah'ta 8 askerin öldürüldüğü olayı uzmanlardan oluşan bir ekibin dikkatle araştıracağını dile getiren Hagari, "Tüm esirlerin en kısa zamanda evlerine dönmesi için koşulları oluşturmaya çalışıyoruz ancak esirlerin tamamını askeri operasyonla geri getiremeyiz." dedi.


16.06.2024 03:00

🔴KASSAM TUGAYLARI DUYURDU! İSRAİL'E DARBE

Kassam Tugaylarından yapılan yazılı açıklamada, Refah kentinin batısında yer alan Tel es-Sultan'daki Es-Suudi bölgesine giren İsrail askeri aracına karma pusu kurulduğu ve "Yasin 105" roketleriyle hedef alındığı belirtildi.

Pusuda İsrail askerlerinden ölenlerin ve yaralananların olduğu ifade edilen açıklamada, bölgeye İsrail'e ait kurtarma ekiplerinin ulaştığı, bu zırhlı personel taşıyıcının da "Yasin 105" roketleriyle vurulduğu ve içindeki askerlerin öldüğü kaydedildi.

Kassam Tugaylarından yapılan bir diğer açıklamada da İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı Kudüs Seriyyeleriyle beraber İsrail'in güneyindeki Sofa askeri mevzisinin bombalandığı belirtildi.


16.06.2024 00:10

BEYAZ SARAY, KATAR VE MISIR'IN HAMAS YETKİLİLERİ İLE GÖRÜŞECEĞİNİ AÇIKLADI

İsrail’in yoğun saldırılarının devam ettiği Gazze Şeridi’nde ateşkes müzakereleri sürüyor. ABD Başkanı Joe Biden’ın açıkladığı ateşkes planının devreye girmesi için yoğun çaba sarf eden ülkeler Hamas ile İsrail’e ortak noktada buluşmaları için baskı yapıyor.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan bugün yaptığı açıklamada, Katar ve Mısır’ın Biden tarafından sunulan ateşkes planını ilerletmek için yakında Hamas yetkilileri ile bir görüşme planladığını söyledi.

Sullivan, Hamas’ın plana yönelik tepkisini yakından izlediklerini belirterek, “Bazı düzenlemelerin idare edilebileceğini düşünüyoruz. Bazıları ise hem Başkan Biden'ın ortaya koyduğu hem de BM Güvenlik Konseyi'nin onayladığı düzenlemelerle tutarsız. Ve bu gerçekle yüzleşmek zorundayız” dedi.


Yer: Gazze

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: Ajanslar
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...