Karanlık plan devrede! “Yeni 17/25 Aralık’ın hedefi Cumhur ittifakı”

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Karanlık plan devrede! “Yeni 17/25 Aralık’ın hedefi Cumhur ittifakı”

Gündem Haberleri  / Türkiye Gazetesi

İsrail ile ittifak yapan FETÖ, emniyet, yargı ve medyadaki uzantılarıyla çete operasyonu üzerinden darbe hazırlıyor. MHP lideri, FETÖ’nün çete operasyonu üzerinden yeni darbe planladığını söyledi. Eski istihbaratçı Orakoğlu da MOSSAD’ın parmağına işaret etti.

YILMAZ BİLGEN'İN HABERİ - Ayhan Bora Kaplan soruşturması üzerinden Hükûmet’e operasyona hazırlanan polis şefleri görevden alınırken, darbe iddiaları için MİT devreye girdi. Son gelişmelerin, 17-25 benzeri bir komplo olduğu ve Emniyet, MİT, yargı ve TSK içerisinden yeni girişimlerin gelebileceği belirtiliyor.

Sürecin en belirleyici aktörleri arasında MOSSAD başta olmak üzere bazı Batılı istihbarat servisleri, ABD ve Londra merkezli “think thank” kuruluşları ve içerideki uzantıları bulunuyor. Türkiye’nin planladığı Irak ve Suriye terör operasyonları, Gazze konusunda alınan inisiyatif, Türkiye’de üretilmek istenen kaosun en önemli sebepleri arasında gösteriliyor. MİT’in son dönem gerçekleştirdiği yabancı istihbarat operasyonlarının da önemli sebeplerden biri olduğu belirtiliyor.

Kapsamlı toplum mühendisliği projesinde büyük önem arz eden Suriye PKK işgal hattında 12 AB üyesi ülke temsilcisinin Kamışlı’da bir tür terör devletini tanıma provası olan siyasi gövde gösterisine hazırlanırken diğer yandan Dera, Suveyda, Golan hattında ise İsrail’in yeni saldırı koridoru için de zemin hazırlığı yapılıyor. Güvenlik kaynakları bu etkenlerin önemli motivasyon unsurları olduğunu aktardı.

Karanlık plan devrede! “Yeni 17/25 Aralık’ın hedefi Cumhur ittifakı” - 1. Resim

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Olan biten tüm kanun dışı irtibat ve ilişki ağlarının farkındayız. Birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla geçiştirilemeyecek bir komplo devrededir. Nitekim hedef MHP, AK Parti, Cumhur İttifakı ve Türkiye'dir" dedi.

ÖNÜ ALINMAZSA FELAKET OLUR

Toplumsal komplonun en etkin aparatı FETÖ, bürokrasi içerisindeki hücre yapılar yanında bir geride kalan beş yılda birçok cemaate sızdı. Gazetemize konuşan eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Bülent Orakoğlu, cemaatlerin o günün mağduru yapılar olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Bugün kitleler üzerinde infial amaçlı cemaatler sonuna kadar istismar ediliyor. Bu noktada kripto isimlere görev verildi. Diğer yandan 15 Temmuz’da darbeye karşı kale olan Emniyet ve MİT’e komplolar kuruluyor. Darbeye direnen kurumlar kaosun müsebbibi ve darbeci gibi gösterilmeye çalışılıyor. Burada temel dinamik dış etkenler. Kesinlikle bu kliklerin arkasında yabancı servisler var. Mutlaka üzerine gidilmeli. Aksi durumda önü alınmaz felaketlere maruz kalırız.

Önümüzdeki günlerde yeni itirafçılar, komplolar ve karanlık dosyalarla yüzleşeceğiz. 28 Şubat’ın kodları ile ama şaşırtıcı yöntemlerle yüklenecekler. Bize görmemiz gerekeni değil göstermek istediklerini sunuyorlar. Toplumu manipüle etmek bu projenin en önemli ayağı. Hükûmet çok güçlü ve sert tedbirler almak zorunda. Cemaatler, ordu, polis ve diğer bürokrasi üzerinde oluşturulmaya çalışılan imaj çok tehlikeli.

Bilinçli bir komplo bu. Toplumda Irak ve Suriye başta olmak birçok coğrafyada hayatı operasyonlar yapan TSK ve MİT bilinçli bir biçimde yıpratılmaya çalışılıyor. Diğer yandan içeride üretilmek istenen gerilim ve kaos anında itibarsız polis imajı ortaya çıksın istiyorlar. Genel çerçeve çizildi. Sürece belirli bir olgunluk kazandırdıklarında hükûmeti istifaya zorlayacaklar. Sonrası zaten felaket."

CİHAT YAYCI UYARMIŞTI: "2026'DA DARBE PLANLANIYOR"

Müstafi Amiral Cihat Yaycı, 21 Şubat’ta gazetemize yaptığı açıklamada “Hedef en geç 2026... MOSSAD’ın güdümündeki FETÖ’cü hainler ve iş birlikçileri yeni darbeye hazırlanıyor” uyarısında bulunmuştu.

O dönem FETÖ ile iltisaklı hâkimlerin göreve iadesine tepki gösteren Yaycı şunları söylemişti:

"Yargı bürokrasisinde eski güçlerine kavuşmaları işten bile değil. Bu sefer çok daha farklı bir hazırlık içindeler. Askerî yöntemle değil, Türkiye’yi ekonomik, siyasi ve bölgesel dengeler üzerinden vurma planı yapıyorlar. Bunun için kaos ve kargaşa çıkaracaklar. Öncelikli amaçları, Erdoğan’ın ve hükûmetin, ülkeyi yönetemediği izlenimini vermek. Ardından geniş katılımlı bir hükûmet benzeri söylemle ülkeyi teknokrat kadrolara mahkûm etmek istiyorlar. Bu anlattıklarımız çıkarım değil. Çok ciddi bilgi akışımız var. FETÖ, ekonomiyi ve millî bütünlüğü felç edecek her ihtimali değerlendiriyor. Her türden iç ve dış odakla ittifak hâlindeler. Maalesef kale kapılarını da tutuyorlar."

 

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Adnan Öntürk15 Mayıs 2024 07:01

 Rabbim fırsat vermesin hainlere

Sonraki Haber Yükleniyor...