Konya'da eylem hazırlığında yakalanan kadın teröristin cezası belli oldu

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:

Gündem Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

Geçtiğimiz yıl eylem hazırlığında olduğu belirlenen ve Konya'da yakalanan PKK mensubu kadın teröristin cezası belli oldu. Mahkeme, iyi hal indirimi uyguladığı zanlıyı 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

Geçen sene Şubat ayında Konya ve Diyarbakır Emniyet Müdürlüklerine bağlı ekipler ve Emniyet İstihbarat Başkanlığı, terör örgütü PKK üyesi bir kadın teröristin eylem hazırlığında olduğunu belirledi.

KONYA'DA GİZLENDİĞİ TESPİT EDİLDİ

Yapılan çalışma sonrası PKK içerisinde İran'da sözde özel kuvvet olarak faaliyet gösterdiği ve 2022 yılı içerisinde sansasyonel eylem yapmak amacıyla Türkiye'ye geldiği şeklinde bilgiler bulunan ‘Xweza Lilaw’ kod adlı Gülda Bebek isimli örgüt mensubunun Konya'da gizlendiği ve örgüt üst yönetiminden eylem için talimat beklediği tespit edildi.

Ekipler, yaptıkları takip sonrası teröristin kaldığı eve baskın düzenledi ve örgüt üyesi Gülda Bebek'i yakalayarak gözaltına aldı.

BOMBA YAPIMINDA KULLANILAN ÜRÜNLER ELE GEÇİRİLDİ

Örgüt mensubunun saklandığı adreste yapılan aramada; 1 adet 9 mm tabanca ve bu tabancaya ait 2 adet şarjör, 31 adet şarjöre basılı vaziyette fişek, bomba yapımında kullanıldığı bilinen 1 adet lehim makinası, 1 adet ampermetre, 1 adet mini elektrik motoru ve motora bağlı elektrik devreleri, 3 adet küçük tüp başlığı, 2 adet küçük ampul ve muhtelif sayıda pil bloğu ele geçirildi.

Örgüt üyesi Gülda Bebek, geçtiğimiz yıl Şubat ayında tutuklanarak cezaevine gönderildi.

TERÖRİSTE 7 YIL 6 AY HAPİS CEZASI

Polislere yönelik mutfak tüpüyle saldırı planladığını itiraf eden Gülda Bebek hakkında, 33 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açıldı. Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan zanlı Gülda Bebek mahkemede, "Eylemi yapmaktan kendi isteğimle vazgeçmiştim" dedi. Mahkeme, iyi hal indirimi uyguladığı teröristi 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...