Milletin karnı tok!

A -
A +
HDP ile gizlice anayasa hazırlığı yaparken kendi arkadaşlarının ihbarı üzerine suçüstü yakalanan Meral Akşener nereye kaçacağını bilemiyor.
Ekrana çıkıyor, kendisine "HDP ile ihanet anayasası çalışması yaptınız mı?" diye soruyorlar. "Kanal İstanbul'a karşı çıktı diye Ekrem İmamoğlu'na bölücülükten dava açmışlar" diye cevap veriyor!
"Pardon ama sorunun cevabı bu değildi. HDP ile gizlice anayasa çalışması yaptınız mı? diye sormuştuk.
"Damat Berat gidiyor, dolar düşüyor. Kayınpeder Tayyip Erdoğan konuşuyor, dolar yükseliyor. Ülkenin hâline bakar mısınız? Ama az kaldı, ben başbakan olacağım!"
Allah Allaaaah!
"Tamam orasını anladık da siz HDP ile ihanet anayasası çalışması yaptınız mı yapmadınız mı buna cevap verir misiniz?"
"Baktılar ki oy oranımız yüzde 15'lere yükseldi, başladılar bize operasyon yapmaya. Ama biz bu oyunlara gelmeyiz!"
"Hanımefendi sorudan niye kaçıyorsunuz? HDP ile anayasa taslağı hazırladığınız konuşuluyor. Ses kayıtlarının olduğunu bile söylüyor sizin dava arkadaşlarınız. Bu soruya cevap istiyoruz"
"Hişt baksana Ali, buraya FETÖ girebilir mi?
Sıkar abla!"
Günlerdir durum bundan ibaret. Gazeteciler bu soruyu ısrarla soruyor, Meral Akşener sorulan sorudan kaçabilmek için böyle saçma sapan cevaplar veriyor. 
Dün son kez sordular. 
Bu kez şöyle cevap verdi:
"Bugünden itibaren bu konuyu kapatıyorum. Canı isteyen canının istediğini düşünsün. Bir daha ilan ediyorum bana ve partimden herhangi birine bu yönde sorulan hiçbir soruya cevap verilmeyecek ben de cevap vermeyeceğim. Yeter ya yazık günah! İnsanlar aç aç"
Bu cevabı duyunca aklıma ne geldi biliyor musunuz? Hani bir karikatür vardı. Kadın kocasına "Allah'ın belası, seni bir kadınla otele girerken görmüşler" diye soruyor.
Adamın cevabı:
"Millet aç, aç"
Meral Akşener'in hâli de bu hâl.
Partiyi birlikte kurduğu dava arkadaşı, partiyi FETÖ'cülerle doldurduğunu söylüyor. Yetmiyor, HDP ile birlikte ülkeye ihanet anayasası hazırladıklarını söylüyor. Hatta bir başka partili "Evet, yaptık. Hatta o toplantıların ses kaydını bile aldık" itirafında bulunuyor.
Aslında her şey ayan beyan ortada. Millet bu çalışmanın yapıldığını biliyor ama Meral Akşener'den bir itiraf, bir özür bekliyor. 
Ama yok!
Hanımefendi meseleyi sulandırmak için kırk dereden su getirecek ya. Milleti aptal yerine koyacak ya. Her şeye laf yetiştiriyor ama bu konuda tek kelime etmiyor.
En sonunda bugüne kadar CHP'lilerin başvurduğu yönteme başvuracak aczini gösteriyor.
Millet aç, aç!
Meral Hanım!..
Velev ki millet aç.
Ancak biz ülkeyi onursuzca bölecek anayasa çalışmasına verdiğiniz destekleri, vaatleri, anayasanın ilk 3 maddesini neyden cesaret alarak değiştirmeye kalkıştığınızı, ülkemizi nasıl eyaletlere ayırdığınızı, sapık LGBT'cileri bile anayasada güvenceye alırken, Müslümanlar üzerine nasıl bir baskı getirmeye çalıştığınızı bilmek istiyoruz.
Yukarıda yazdıklarımın hiçbiri milletin açlığına çare olacak çalışmalar değil ki?
Millet aç ise siz de açlıktan istifade ederek ihanet dosyalarını açmaya başlamışsınız. PKK'nın siyasi ayağıyla iş tutmuşsunuz işte.
Bülent Arınç imdadınıza yetişerek gündemi değiştirdi ve sizi bir süre rahatlattı ama bu millet sizin yaptığınız ihaneti unutur mu sandınız Meral Hanım?
Millet unutmaz, bu mesele de kapanmaz hiç kusura bakmayın. "Millet aç" gibi ucuz bir siyasi jargon kullanarak yaptığınız ihanetin üzerini örtemezsiniz. 
Çünkü milletin bu tür ihanetlere karnı tok!
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.